Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ferdinando de Giorgi nie jest już trenerem San Giustino

Ferdinando de Giorgi nie jest już trenerem San Giustino

fot. archiwum

Zaledwie kilka dni temu siatkarski świat obiegła wiadomość o zwolnieniu z Bre Banca Cuneo Flavio Gulinelliego, a tymczasem jego losy podzielił kolejny szkoleniowiec. Zarząd zespołu San Giustino postanowił rozwiązać umowę z Ferdinando De Giorgim.

Popularny Fefe objął stołek trenerski ekipy z Umbrii na początku bieżącego sezonu. Drużyna z San Giustino, której barw broni wielu ciekawych zawodników, jak choćby Creus, Urnaut czy Giovi, miała „namieszać” w tym sezonie w rozgrywkach Serie A. Stało się jednak inaczej, już w pierwszej kolejce kontuzji, która wykluczyła z gry na przynajmniej pół roku, doznał serbski Atakujący – Sasa Starović, a w grudniu z klubem pożegnał się Facundo Conte. Siatkarze z Umbrii po siedemnastu kolejkach mogą się poszczycić zaledwie pięcioma zwycięstwami i z szesnastoma punktami na koncie zajmują obecnie odległe, dwunaste miejsce w tabeli. Czarę goryczy prawdopodobnie przelała wczorajsza porażka z Sisleyem Belluno, po której dyrektor sportowy San Giustino, Claudio Sciurpa, winą za tak słabą postawę drużyny obarczył trenera, postanawiając o rozwiązaniu umowy z De Giorgim.

Energy Resources San Giustino po Bre Banca Cuneo, RPA Perugii i Lube Banca Maceracie był czwartym klubem, w którym Ferdinando De Giorgi pełnił funkcję szkoleniowca. De Giorgi wraz z Cuneo triumfował w Pucharze Włoch, Pucharze CEV i Superpucharze Włoch, zaś z byłą ekipą z Maceraty zdobył Puchar CEV, Superpuchar i Puchar Włoch oraz Scudetto.

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved