Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Co nas nie zabije, to nas wzmocni

Krzysztof Stelmach: Co nas nie zabije, to nas wzmocni

fot. archiwum

- Są dwa elementy, nad którymi trzeba popracować: zagrywka i przyjęcie - stwierdził po meczu trener Dariusz Luks. - Trochę czasu nam potrzeba, jest to dla nas trudny okres. Z tymi, co wrócą będziemy mocniejsi niż wcześniej - powiedział Krzysztof Stelmach.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Paweł Zagumny:Przyjechaliśmy na ten mecz bardzo skoncentrowani. Mamy poważne problemy kadrowe i chcieliśmy wygrać to spotkanie. Mam nadzieję, że już do końca sezonu nic złego się nie wydarzy. Chyba limit kontuzji już wyczerpaliśmy. Dziękuję drużynie za charakter.

Grzegorz Łomacz: – Gratuluję drużynie przeciwnej zwycięstwa. My dzisiaj chcieliśmy zagrać przede wszystkim dobry mecz, ale niestety było inaczej.Krzysztof Stelmach:Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że ten mecz wygraliśmy i to za 3 a nie za 2 punkty. Tak jak wspomniał Paweł Zagumny, mamy mocne problemy zdrowotne. Według przysłowia, co nas nie zabije, to nas wzmocni i tak jest właśnie z nami. Sądzę, że się z tym wszystkim pozbieramy. Trochę czasu nam na to potrzeba, jest to dla nas trudny okres. Z tymi, co wrócą będziemy jednak mocniejsi niż wcześniej. Chciałbym podziękować chłopakom. Tyle problemów ile mamy, nie przeszkadza nam w dalszej grze, w tym, że wygrywamy. Pełny szacunek dla moich chłopaków, bo wykonują dobrą robotę i są profesjonalistami. Czy jesteśmy w 14, czy w 9 to u nich cele się nie zmieniają i chcą wygrywać. Wielkie gratulacje dla nich. Jeśli ktoś chce nam czegoś życzyć, to tylko i wyłącznie zdrowia.

Dariusz Luks: – Zacznę od gratulacji dla ZAKSY. Życzę im zdrowia, bo jest to zespół, który reprezentuje nasz kraj w europejskich pucharach i jako Polacy trzymamy za nich kciuki. Co do naszej gry – są dwa elementy, nad którymi trzeba popracować: zagrywka i przyjęcie. ZAKSA zdobyła dużo więcej punktów z zagrywki niż my. Przyjęcie także było lepsze w zespole z Kędzierzyna. A co robi profesor Zagumny w rozegraniu – wszyscy wiemy. W ataku byliśmy podobni, w bloku też dużej różnicy nie było. Przed naszym zespołem kolejny tydzień, musimy pracować nad tym, żeby się odbudować. Musimy w meczu wygrać najpierw seta, dwa, później trzy. Gdy zespół wygrywa, to uczy się wygrywania. Nasz zespół na dzień dzisiejszy nauczył się przegrywać. Mam nadzieję, że karta się odwróci i to my będziemy wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved