Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pech nie opuszcza ZAKSY – kolejna kontuzja

Pech nie opuszcza ZAKSY – kolejna kontuzja

fot. archiwum

Drużyna ZAKSY od początku sezonu musi radzić sobie ze sporą liczbą kontuzji w zespole. Sytuacja, zamiast się poprawiać, wygląda coraz gorzej. Kontuzji nabawił się dziś Sebastian Warda i trener Stelmach ma do dyspozycji jedynie jednego z czwórki środkowych.

Pomimo wielu problemów zdrowotnych siatkarze ZAKSY w rozgrywkach PlusLigi oraz w europejskich pucharach radzili sobie dotychczas bardzo dobrze. Drugie miejsce w ligowej tabeli i jedynie punkt straty do prowadzącej PGE Skry pozwalały patrzeć kibicom z nadzieją w przyszłość. Klub czeka jednak w najbliższym czasie bardzo ważna rywalizacja w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów z tureckim Arkasem Izmir, a liczba kontuzjowanych graczy wciąż rośnie.

Do tej pory wiadome było, że w środę na boisku nie pojawi się żaden z dwójki podstawowych środkowych. Patryk Czarnowski nie jest jeszcze gotowy do powrotu na boisko po kontuzji, natomiast Jurij Gladyr znów narzeka na ból w kolanie i prawdopodobnie czeka go około sześciu tygodni przerwy. W ostatnim czasie z gry wyeliminowany był także Francuz Guillaume Samica, który nie pojechał wraz z kolegami do Gdańska, aby być gotowym na pojedynek z Turkami.

Dzisiaj kontuzji dłoni doznał jednak kolejny z kędzierzyńskich środkowych – Sebastian Warda. Stało się to podczas treningu w Ergo Arenie, na dzień przed ligowym pojedynkiem z Treflem Gdańsk. Uraz ten może wykluczyć go z gry na parę tygodni, co w aktualnej sytuacji pozostawia ZAKSĘ z zaledwie jednym zdolnym do wyjścia na boisko środkowym. Jest nim nominalny rezerwowy Wojciech Kaźmierczak, który w tym sezonie już niejednokrotnie miał okazję gry w pierwszym składzie i o jego dyspozycję nie należy się martwić. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja na pozycji drugiego środkowego, gdzie zagrać będzie musiał któryś z zawodników występujących zwykle na innej pozycji. Trener Krzysztof Stelmach zapowiada, że na tej pozycji zagra Dominik Witczak, który jest nominalnym atakującym, ale dzięki występom na plaży, jest też zawodnikiem najbardziej wszechstronnym z tych, którzy mogliby ewentualnie zagrać na środku siatki.źródło: inf. własna, Radio Park, Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved