Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny Kubańczyk trafi do Piacenzy?

Kolejny Kubańczyk trafi do Piacenzy?

fot. archiwum

Działacze Piacenzy są wyraźnie nieusatysfakcjonowani zarówno wynikami drużyny, jak i tym, jak ona się prezentuje. W związku z kiepską postawą zawodników włodarze postanowili dokonać kilku wzmocnień, a być może do Copry wkrótce trafi kolejny Kubańczyk...

Kilka tygodni temu Copra Piacenza pozyskała w swe szeregi jednego z najlepszych środkowych świata i byłego kapitana reprezentacji Kuby – Robertlandy Simona Atiesa. Dwudziestopięciolatek jednakże wciąż czeka na otrzymanie licencji od FIVB na grę w Serie A. Dyrektor sportowy Piacenzy, Guido Molinaroli, mimo to nie próżnuje – po pozyskaniu Kampy, Simona i Clebera bardzo możliwe, iż do drużyny mistrzów Włoch z 2009 roku dołączy kolejny Kubańczyk, dwudziestoczteroletni przyjmujący –  Joandry Leal Hidalgo.

Leal aż do ubiegłego roku, kiedy został odsunięty od kadry przez reżim Castro, stanowił o sile kubańskiej reprezentacji, a w 2010 roku na finałach Ligi Światowej w Argentynie otrzymał nagrodę dla najlepiej zagrywającego zawodnika turnieju. Jeżeli transfer Leala do Piacenzy stanie się faktem, a Simon otrzyma licencję od FIVB, słynna Copra stanie przed ogromną szansą powrócenia na szczyt i walki o najwyższe cele w lidze włoskiej.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved