Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiana trenera w ekipie wicemistrzów Włoch

Zmiana trenera w ekipie wicemistrzów Włoch

fot. archiwum

Flavio Gulinelli nie zagrzał długo miejsca w zespole Bre Banca Lannutti Cuneo. Dzień po sensacyjnej porażce wicemistrzów Włoch z Sisley Belluno w ćwierćfinale Pucharu Włoch, zarząd klubu podziękował dotychczasowemu trenerowi za współpracę.

Flavio Gulinelli na ławce trenerskiej Bre Banca Lannutti Cuneo zasiadł przed sezonem 2011/12. Posunięcie to było efektem decyzji dotychczasowego trenera Cuneo, Alberto Giulianiego, który wybrał ekipę Lube Banca Macerata. Historia lubi się powtarzać – w sezonie 2010/11 Gulinelli prowadził beniaminka Serie A, ekipę z Castellana Grotte, jednak pozostał tam jedynie do – nomen omen – 11 stycznia 2011.

Wicemistrzowie Włoch już od kilku tygodni prezentują dość nierówną formę. Przypuszczalnie „gwoździem do trumny” byłego już trenera okazała się sensacyjna porażka jego podopiecznych z Sisley Belluno w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Siatkarze z Cuneo zdołali ugrać jedynie seta. Władze klubu zaprzeczają jednak, jakoby ta właśnie przegrana miała znaczący wpływ na ich decyzję. – Decyzja o zakończeniu współpracy z trenerem jest zawsze bardzo trudna, jednak nieodwołalnie związana z działalnością klubu. Nasze postanowienie nie jest bezpośrednio związane z ostatnią porażką w Pucharze Włoch – twierdzi dyrektor sportowy klubu, Marco Pistolesi.Co najmniej od miesiąca trener i władze klubu mieli odmienną wizję funkcjonowania drużyny, bez możliwości porozumienia. Taka sytuacja nie sprzyjała zespołowi, który nie grał na swoim poziomie.

Obecnie obowiązki trenerskie przejął dotychczasowy II szkoleniowiec, Camillo Placi. Wśród prawdopodobnych następców Gulinelliego najczęściej pada nazwisko Angelo Lorenzettiego, który 7 stycznia zakończył pięcioletnią przygodę z zespołem Copra Piacenza.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved