Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > „Tak powinien pracować selekcjoner”

„Tak powinien pracować selekcjoner”

fot. archiwum

Szkoleniowiec reprezentacji Polski Andrea Anastasi przygląda się treningom oraz meczom kontrolnym polskich zespołów. Taktyka przyjęta przez trenera spotkała się ze sporą aprobatą. - Tak powinien pracować selekcjoner - ocenia Wojciech Żaliński.

Andrea Anastasi wielokrotnie zapowiadał, że ma w głowie skład, który w nadchodzącym sezonie walczył będzie o najważniejsze trofea. Mimo tego selekcjoner postanowił przyjrzeć się przygotowaniom zespołów ligowych.

W tym tygodniu szkoleniowiec obserwował trening Politechniki Warszawskiej oraz pojawił się na sparingu częstochowskiego AZS-u z SMS-em Spała. W planach Anastasi ma jeszcze wyjazd do Olsztyna oraz oglądanie na żywo meczów Skry z Resovią i Jastrzębia z Delectą. – Ten wypad pozwoli mi przyjrzeć się młodym zawodnikom, popatrzeć jak prowadzone są zajęcia, porozmawiać z trenerami. To bardzo istotne na przyszłość. Kto wie, może uda się także znaleźć kogoś ciekawego, kto już teraz nam się przyda – zdradził Anastasi.

Ubiegły rok był udany dla reprezentacji Polski, w związku z tym PZPS rozważa zmianę kontraktu włoskiego szkoleniowca. Oprócz zmiany warunków wynagrodzenia Mirosław Przedpełski chciałby zatrzymać Anastasiego na dłużej. – Nie widzę żadnych przeciwwskazań, by pomyśleć o nowej, wieloletniej umowie. Na razie wiąże nas ta skupiona na igrzyskach w Londynie, lecz chciałbym ją zmienić na długoterminową. Presja wyniku na igrzyskach nie jest teraz potrzebna – powiedział w Przeglądzie Sportowym włodarz związku.*Więcej informacji w Przeglądzie Sportowym.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved