Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga po 17. kolejkach

Młoda Liga po 17. kolejkach

fot. archiwum

W 17., przedostatniej kolejce rundy zasadniczej rozgrywek Młodej Ligi losy aż trzech z pięciu spotkań rozstrzygały się w trzech partiach, pozostałych dwóch - w czterech. Zwycięsko z większości spotkań wyszli przyjezdni, nie dając swym rywalom większych szans.

Swój przedostatni mecz w sezonie młodzi warszawianie zakończyli gładkim zwycięstwem nad częstochowianami. Stołeczni siatkarze największe problemy z pokonaniem rywali mieli w pierwszej odsłonie pojedynku, która była najbardziej wyrównana i zacięta. Jednakże udane zmiany, na jakie zdecydował się trener Felczak, przesądziły o triumfie jego podopiecznych. Dwie kolejne partie w zasadzie toczyły się pod dyktando miejscowych, świetnie dysponowanych zwłaszcza w elementach ataku oraz bloku. Przysłowiowym gwoździem do trumny zawodników spod Jasnej Góry były ich błędy własne, których popełniali wyjątkowo dużo.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0

Trzy punkty do ligowej tabeli zainkasowali także ubiegłoroczni triumfatorzy rozgrywek Młodej Ligi – siatkarze Resovii, którzy w czterech setach pokonali bydgoszczan. Niezwykle zaciętą końcówkę inauguracyjnej odsłony meczu, dzięki dobrej grze w bloku oraz błędom miejscowym, rozstrzygnęli na swoją korzyść rzeszowianie. Na odpowiedź bydgoskich zawodników nie trzeba było długo czekać. Drugiego seta rozpoczęli oni z wysokiego C, szybko odskakując rywalom na kilka „oczek" przewagi, którą utrzymali już do końca, doprowadzając do remisu w całej potyczce. Zwycięstwo w tej partii to jednak wszystko, na co było stać siatkarzy z grodu nad Brdą. Kolejne sety padły już łupem gości, mimo że w czwartej odsłonie gospodarze mieli do wykorzystania dwie piłki setowe. Nie ustrzegli się jednak niewymuszonych błędów własnych oraz nie potrafili przebić się przez szczelny rzeszowski blok, co w efekcie zadecydowało o ich porażce.Delecta Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

W pierwszych dwóch setach pojedynku kielczan z gdańszczanami to miejscowi dyktowali warunki gry, pozwalając swym rywalom na zdobycie zaledwie trzydziestu jeden oczek. W trzecim secie przyjezdni, nie mając nic do stracenia, podjęli rękawicę i zaczęli toczyć wyrównaną walkę z gospodarzami. Przyniosło to oczekiwany efekt, gdyż w zaciętej końcówce to gdańszczanie zachowali więcej zimnej krwi, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść i doprowadzając do konieczności rozegrania czwartej partii. Podrażnieni takim obrotem spraw młodzi „Farciarze" nie zamierzali już wypuścić wygranej z rąk i pewnie pokonali ekipę przyjezdnych, inkasując tym samym cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

Fart Kielce – Lotos Trefl Gdańsk 3:1

Swej serii porażek nie przerwali młodzi olsztynianie i tym razem musieli uznać wyższość aktualnych liderów tabeli – zawodników bełchatowskiej Skry. Mecz jednak był dość zacięty i prócz drugiej partii, kiedy to bełchatowianie odnieśli bardzo pewne zwycięstwo, musieli się oni mocno napracować, by pokonać siatkarzy z Warmii. Olsztynianie zarówno w pierwszym secie, który rozstrzygał się na przewagi, a także w trzecim byli równorzędnymi partnerami dla swych przeciwników, jednakże w końcówkach obu tych partii to przyjezdni zachowali „chłodną głowę", dzięki czemu byli w stanie wyjść zwycięsko z tej wojny nerwów.

AZS UWM Olsztyn – PGE Skra Bełchatów – 0:3

Również pojedynek zawodników Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zakończył się pewnym, trzysetowym zwycięstwem ekipy gości. Przyjezdni nie dali większych szans młodym jastrzębianom, którzy równorzędną walkę nawiązali jedynie w ostatniej, trzeciej partii, kiedy to doprowadzili do gry na przewagi. Mimo podjęcia przysłowiowej rękawicy, w tym secie gospodarze nie byli w stanie na tyle poprawić swojej gry, by zaprocentowało to pokonaniem kędzierzynian. Ostatecznie więc to przyjezdni mogli się cieszyć z niezwykle cennego triumfu, który przerwał ich serię siedmiu porażek z rzędu.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Zaległe spotkanie 14. kolejki rozegrały ekipy Trefla Gdańsk i Resovii Rzeszów. Z tarczą z tej potyczki wracali rzeszowianie, którzy potrzebowali zaledwie trzech setów, by pokonać przeciwników, którym pozwolili na „ugranie" zaledwie pięćdziesięciu trzech punktów. Przyjezdni już od pierwszych akcji pojedynku zaczęli dyktować rywalom własne warunki gry, dzięki czemu całkowicie panowali nad przebiegiem spotkania. Młodzi gdańszczanie, mimo usilnych prób, nie potrafili znaleźć recepty na tak doskonale dysponowanych rzeszowian, ponosząc drugą porażkę z rzędu.

Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 0:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved