Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marcin Chudzik: Młodzi trenerzy się sprawdzają

Marcin Chudzik: Młodzi trenerzy się sprawdzają

fot. archiwum

Maciej Kosmol zadebiutuje jako pierwszy szkoleniowiec Budowlanych Łódź. - Jego zdaniem drużyna może grać lepiej - przyznaje Marcin Chudzik. Nowy trener łódzkiego zespołu do tej pory był asystentem Włocha Mauro Masacciego.

Od środy siatkarki Budowlanych prowadzi Maciej Kosmol. To już czwarty trener po Wiesławie Popiku, Małgorzacie Niemczyk, Mauro Masaccim. 30-letni były siatkarz Stolarki Wołomin (kontuzja kręgosłupa przerwała jego karierę) znakomicie zna drużynę, bo współpracował z wszystkimi wspomnianymi trenerami.

Maciej Kosmol zaczynał karierę trenerską jako asystent Piotra Makowskiego w Pałacu Bydgoszcz. Później, w 2008 roku, w wieku 26 lat krótko prowadził samodzielnie drużynę, w której połowa zawodniczek była starsza od niego. Znakomicie sprawdził się w trudnej roli statystyka, za sprawą której miał udział w srebrnym medalu Polaków na mistrzostwach świata w Japonii 2006 pod okiem trenera Raula Lozano. Współpracował też z selekcjonerami żeńskiej reprezentacji: Jerzym Matlakiem m.in. w mistrzostwach Europy w Łodzi, w których Polki sięgnęły po brąz i obecnie z Alojzym Świderkiem.

Dajemy szansę Maćkowi Kosmolowi, bo jesteśmy bardzo zadowoleni z jego pracy – mówi Marcin Chudzik, menedżer zespołu i prezes spółki. – Stawiamy na młodego trenera, a jak widać podobne rozwiązania świetnie sprawdzają się na przykład w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zaufano Rafałowi Gąsiorowi i w Aluprofie Bielsko-Biała, gdzie dobrze radzi sobie Mariusz Wiktorowicz. Wierzę, że i nasz nowy trener będzie odnosić sukcesy. Maciek ma świetny kontakt z zawodniczkami.U boku poprzednich szkoleniowców naszej drużyny wykonywał ogromną pracę, nie tylko jako statystyk, ale również jako drugi trener.

Praca Mauro Masacciego, z którym klub rozstał się w zgodzie i za porozumieniem stron, przyniosła niedosyt. Zespół nie grał na miarę możliwości, a gołym okiem było widać, że w trudnych sytuacjach trener wyraźnie się gubi. Wydaje się, że Budowlanych stać było na piąte miejsce w sezonie zasadniczym, ale Masacci tej szansy nie wykorzystał. Najmocniejszym argumentem za zwolnieniem Włocha jest to, że jego drużyna nie wygrała ani jednego meczu z zespołami z pierwszej piątki, a z Pałacem Bydgoszcz ugrała zaledwie punkt. Teraz trzeba będzie ciężko walczyć o utrzymanie szóstego miejsca. – Trener wiedział już o naszej decyzji kilka dni wcześniej. Uznaliśmy, że poprowadzi zespół w spotkaniu Pucharu Polski i odejdzie – zdradził Chudzik Przeglądowi Sportowemu.

Czy Maciej Kosmol może wyzwolić entuzjazm i odmienić grę zespołu?

Wierzę, że tak – mówi Marcin Chudzik. – Maciek jest przede wszystkim znakomitym taktykiem, a właśnie taktyka nie była silną stroną Mauro. Długo rozmawiałem z nowym pierwszym trenerem i przedstawił mi kilka przekonujących argumentów. Jego zdaniem drużyna może grać lepiej. Teraz najważniejsze jest, żeby dobrze zagrać najbliższy mecz ligowy w Łodzi z Aluprofem.

Budowlani szukają obecnie nowego statystyka, który będzie pomagać Maciejowi Kosmolowi.

* autorem tekstu jest Marek Kondraciuk
* więcej w „Dzienniku Łódzkim”

źródło: Dziennik Łódzki, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved