Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS urwał seta krakowiankom

I liga K: SMS urwał seta krakowiankom

Kolejne zwycięstwo zanotowały na swoim koncie akademiczki z Krakowa. Tym razem czwarta ekipa I ligi kobiet pokonała SMS Sosnowiec. Młode siatkarki w dwóch pierwszych odsłonach postawiły wysokie warunki, później zdecydowanie lepszy był AZS.

Krakowianki zapisały na swoim koncie trzy kolejne punkty. W czterech setach pokonały SMS Sosnowiec, któremu na swoim terenie udało się wygrać jednego seta.

Młode siatkarki rozkręcały się już podczas pierwszej partii, by w kolejnej odsłonie zaskoczyć swoje przeciwniczki. Sosnowiczanki wypracowały cztery oczka przewagi w otwarciu (4:0), ale ekipa przyjezdna szybko zniwelowała je do jednego oczka. Mocny zryw z pierwszych minut partii dał SMS-owi wiarę we własne możliwości, co przełożyło się na znacznie lepszą grę i zwycięstwo w drugim secie. Młode siatkarki potrafiły wówczas wykorzystać błędy swoich rywalek oraz znacznie poprawiły grę w bloku. Passy tej nie udało im się już utrzymać w kolejnych setach. Ostatnie dwie partie zdecydowanie należały do przyjezdnych. Ekipa z Krakowa nie chciała pozwolić sobie na stratę punktów na terenie rywala, szybko rozstrzygając o wyniku spotkania.

SMS PZPS I Sosnowiec – Armatura Eliteski AZS UE Kraków 1:3
(18:25, 25:22, 22:25, 13:25)

AZS: Kuskowska, Połeć, Walawender, Baran, Jaroszewicz, Żochowska, Borek (libero) oraz Ordak, Starzyk-Bonach, Sachmacińska

Wyniki 15. kolejki i tabela I ligi kobiet.

źródło: azsskawauek.pl, inf. własna