Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mauro Masacci nie jest już trenerem Budowlanych

Mauro Masacci nie jest już trenerem Budowlanych

fot. archiwum

Porażka Budowlanych z Aluprofem Bielsko-Biała w Pucharze Polski miała jeszcze jedną konsekwencję - pracę stracił Mauro Masacci. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Włocha, Maciej Kosmol, który poprowadzi drużynę w najbliższym meczu ligowym.

Łódzka drużyna spisuje się w tym sezonie bardzo przeciętnie. Mimo całkiem niezłego składu, w PlusLidze Kobiet zajmuje szóste miejsce, ze stratą siedmiu punktów do wyprzedzającego ją Pałacu Bydgoszcz. Co prawda cztery czołowe zespoły mają silniejsze składy, ale ten z Bydgoszczy nie ma ani lepszych zawodniczek, ani wyższego budżetu. Budowlane dotychczas wygrały sześć spotkań i doznały aż dziesięciu porażek.

Drużyna gra bardzo nierówno, dobre momenty przeplata fatalnymi. Trener reaguje bardzo nerwowo, często zmieniając zawodniczki po jednym błędzie. Tak było choćby w spotkaniu z Aluprofem Bielsko-Biała w Pucharze Polski. Świetnie spisująca się w poprzednich rozgrywkach Katarzyna Bryda na boisku pojawia się sporadycznie. Gdy we wtorek dostała szansę, zagrała naprawdę dobrze. Rewelacyjnie grająca jesienią w reprezentacji Polski Anita Kwiatkowska zazwyczaj ogląda mecze z kwadratu dla rezerwowych. Pozostałe siatkarki nie robią postępów.

Nowym szkoleniowcem będzie Maciej Kosmol, asystent Masacciego, a wcześniej Wiesława Popika i Małgorzaty Niemczyk. – Postanowiliśmy dać mu szansę. W innych drużynach pracują młodzi szkoleniowcy i odnoszą sukcesy. Przykładem jest Mariusz Wiktorowicz z Aluprofu – tłumaczył Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu.* więcej w serwisie gazeta.pl

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved