Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Rob Bontje: Pokazaliśmy charakter

Rob Bontje: Pokazaliśmy charakter

fot. archiwum

W półfinale Pucharu Polski powtórka z rozrywki - zwycięzcę pojedynku ZAKSA - Jastrzębski wyłonił tie-break. - „Siedziała" nam zagrywka, skutecznie atakowaliśmy, jednak zwycięstwo to zawdzięczamy spójnej, kompletnej grze - mówił Rob Bontje.

Finalistę Pucharu Polski, zresztą zgodnie z przewidywaniami, wyłoniono dopiero po zaciętym, pięciosetowym meczu.

Rob Bontje:Istotnie, za nami bardzo ciężkie spotkanie, które kosztowało nas wiele sił. Tym bardziej, że wielu naszych zawodników ma problemy zdrowotne. Z kolei niektórzy, jak na przykład Vinhedo, powracają dopiero po kontuzji i nie grali wiele ostatnio. Ja również miałem problemy z kostką. Rozegraliśmy ciężkie i długie zawody. Jednak sądzę, że pokazaliśmy dobrą grę, a co ważniejsze – pokazaliśmy charakter.

Już od pierwszych minut spotkania rywale zaatakowali wasz zespół zagrywką.– Mimo nie najlepszej gry w inauguracyjnych akcjach spotkania, zdołaliśmy ustabilizować naszą grę i zapewnić sobie zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej partii nie byliśmy w stanie nawiązać walki. Jednak ponownie potrafiliśmy się odbudować. W trzecim secie funkcjonował blok, wzmocniliśmy zagrywkę i to zaprocentowało.

Co się stało z Jastrzębskim Węglem w drugiej partii? Przegraliście do 18.

– W drugiej partii rywale „przycisnęli” nas zagrywką, co pociągnęło za sobą problemy z atakiem i kilka błędów. Kiedy grasz przeciwko takiej drużynie jak kędzierzynianie, nie można pozwalać na takie sytuacje. W naszej drużynie coś się zacięło, gra nie funkcjonowała, jak powinna. Nie kończyliśmy ataków, nie potrafiliśmy pokonać bloku rywali. W meczach o wysoką stawkę nie możemy pozwalać sobie na tak długie przestoje. Jednak potrafiliśmy się podnieść. Nie zawiedliśmy w decydujących akcjach spotkania, wytrzymaliśmy presję i to jest najważniejsze.

Jaki element w waszej grze najbardziej pomógł wam w odniesieniu zwycięstwa?

– Myślę, że w naszej grze wszystko zadziałało, jak powinno. Nie można wyróżnić, co zadecydowało o wygranej, w jakim elemencie zagraliśmy najlepiej. Owszem, „siedziała” nam zagrywka, skutecznie atakowaliśmy, jednak zwycięstwo to zawdzięczamy spójnej, kompletnej grze.

W finale zmierzycie się z obrońcą trofeum.

– Skra Bełchatów to znakomita drużyna i na pewno, aby stawić jej opór, musimy zagrać na maksimum naszych możliwości. Wyciągniemy wnioski z półfinałowego spotkania z kędzierzyńskim zespołem i w miarę możliwości będziemy starali się wyeliminować nasze dzisiejsze niedociągnięcia. Będzie ciężko, ale będziemy grać swoją siatkówkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved