Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Olieg Achrem: Puchar Polski był naszym głównym celem

Olieg Achrem: Puchar Polski był naszym głównym celem

fot. archiwum

Skra Bełchatów wyeliminowała gospodarzy z dalszej walki o Puchar Polski. - Byliśmy bardzo zmotywowani, tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy, był to dla nas ważny mecz. Chcieliśmy awansować do finału - nie krył rozczarowania kapitan rzeszowian.

Po dobrym początku meczu, w decydujących częściach partii to bełchatowianie uzyskali prowadzenie. Czego zabrakło w waszej grze, skuteczności czy może koncentracji?

Olieg Achrem: Na pewno nie zabrakło nam koncentracji. Przed tym spotkaniem byliśmy bardzo zmotywowani i skoncentrowani, tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy – był to dla nas bardzo ważny mecz. Chcieliśmy awansować do finału. Graliśmy przed własną publicznością, także im chcieliśmy zapewnić jak najwięcej emocji. Niestety, Skra w końcówkach zachowała więcej „zimnej głowy”. Od dwudziestego punktu to oni odskoczyli od nas i właśnie w ten sposób przegraliśmy trzeci i czwarty set.

W ostatnich spotkaniach w waszej grze widoczne są przestoje i brak stabilizacji formy.– Jak wszystko nam wychodzi, to wygląda to dobrze, a jak popełnimy 1-2 błędy, to zaczynamy grać nerwowo i to jest początek problemów. To rozpoczyna serię błędów, w efekcie czego niestabilną grę w danym secie.

Atut własnej hali tym razem nie pomógł…

– Graliśmy przy naszych kibicach, cieszyliśmy się z tego, że turniej finałowy będzie rozgrywany w Rzeszowie. Nasi fani są dla nas naprawdę dużym wsparciem. Niestety, Skra udowodniła, że jest na dzień dzisiejszy mocniejszą ekipą, rozstrzygając końcówki na swoją korzyść.

O ostatnim punkcie zadecydowała wideoweryfikacja i „challenge”. System się sprawdził?

To dobre rozwiązanie dla rozstrzygnięcia spornych akcji. I cieszy, że ten system na stałe będzie funkcjonował w rozgrywkach PlusLigi. Może nie jest to jeszcze tak dopracowane, nie zawsze te 5 sekund jest dotrzymywane. Niemniej jednak, w decydujących piłkach ta waga skuteczności sprawdzenia akcji jest zdecydowanie większa. My również będąc na miejscu bełchatowian bylibyśmy zadowoleni, że w takiej akcji mamy „challenge”.

Kto, twoim zdaniem, jest faworytem meczu finałowego?

– Podoba mi się gra obu ekip. Przede wszystkim życzyłbym kibicom, którzy przyjdą na spotkanie finałowe, żeby zobaczyli świetną siatkówkę i aby nie zabrakło emocji.

Przed wami walka na ligowych parkietach i w dalszej fazie Pucharu CEV. Jakie są cele zespołu w tych rozgrywkach?

– Teraz mamy trochę wolnego, musimy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć. Taki jest sport, raz wygrywamy, raz przegrywamy. Niestety właśnie w rozgrywkach Pucharu Polski odnieśliśmy tę porażkę. Żałujemy, przede wszystkim dlatego, że rozgrywki Pucharu Polski były naszym głównym celem. Niestety nie udało się, teraz musimy koncentrować się na zbliżającym się meczu Pucharu CEV. Na tym etapie nie ma łatwych przeciwników, jeżeli chcemy zdobyć Puchar CEV, musimy udowodnić to, że potrafimy grać swoją siatkówkę.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved