Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariusz Wiktorowicz: Na początku zabrakło determinacji

Mariusz Wiktorowicz: Na początku zabrakło determinacji

fot. archiwum

W meczu z Impel Gwardią Wrocław siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała zgarnęły dwa punkty. Bielszczanki źle rozpoczęły mecz, przegrywając 0:1 w setach, o co trener Mariusz Wiktorowicz po meczu miał do nich sporo pretensji.

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Bielsku-Białej w sobotni wieczór. Choć to Gwardzistki prowadziły 1:0 w setach, to sytuacja zmieniła się diametralnie po trzech odsłonach. Ostatecznie BKS triumfował w tie-breaku. Siatkarki z Wrocławia były zadowolone z urwanego punktu rywalkom. – Cieszymy się z jednego punktu wywiezionego z Bielska-Białej. Szkoda tylko, że po pierwszym wygranym secie nie potrafiłyśmy pociągnąć naszej gry – przyznała Katarzyna Mroczkowska.

Trener Rafał Błaszczyk cieszył się z punktu i postawy swojej drużyny, szczególnie w obliczu dużych kłopotów kadrowych drużyny. – Ten mecz miał różne fazy – raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny. W pierwszych dwóch setach oba zespoły popełniały dużo błędów własnych, później uporządkowały grę i oglądaliśmy dobrą siatkówkę. Gratuluję mojemu zespołowi, że będąc w tak trudnej sytuacji kadrowej, pokazujemy walkę, charakter i wiem, że tak będziemy grać do końca tej rundy – mówił szkoleniowiec Gwardzistek.

W innych nastrojach były po meczu siatkarki z Bielska-Białej. Choć zwyciężyły, to jednak odczuwały niedosyt związany ze stratą jednego punktu, zwłaszcza w momencie, gdy decyduje się, z jakiej pozycji wystartują drużyny do fazy play-off. – W pierwszym secie nie byłyśmy skoncentrowane, piłki wpadały nam w boisko, nie było reakcji z naszej strony. W czwartym secie było podobnie. Cieszymy się jednak ze zwycięstwa – powiedziała Karolina Ciaszkiewicz.Trener Mariusz Wiktorowicz podkreślił, iż brakuje stabilizacji w grze jego zespołu, który po wygranych meczach przystępuje do kolejnych bez odpowiedniej determinacji. – Zespół z Wrocławia grał zdeterminowany, konsekwentnie trudną zagrywką. Na pewno przegraliśmy znacznie w bloku. Tu jest sporo rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę. Powtarza nam się to, że po bardzo dobrym meczu źle wchodzimy w kolejne spotkanie, jesteśmy mało skoncentrowani. Zabrakło determinacji na początku pojedynku. Dużo było rotacji, cały czas szukałem składu optymalnego – stwierdził szkoleniowiec Aluprofu.

*autorem tekstu jest Paweł Sala (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved