Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Głosy po spotkaniu w Sopocie

Głosy po spotkaniu w Sopocie

fot. archiwum

W sobotni wieczór podopieczne Alessandro Chiappiniego w czterech setach rozprawiły się z siatkarkami z Łodzi. - Zaczęliśmy dość agresywnym serwisem w pierwszym secie, ale później już nie było tak dobrze - powiedział po meczu Mauro Masacci.

Joanna Mirek (kapitan Budowlanych Łódź): – Gratuluję zwycięstwa naszym dzisiejszym przeciwniczkom. W pierwszym secie podjęłyśmy walkę i pokazałyśmy, że umiemy grać. Później zeszło z nas powietrze i popełniałyśmy więcej błędów własnych. Atom Trefl Sopot zaczął z kolei lepiej przyjmować, a to przyczyniło się do zwycięstwa. Nam ten mecz po prostu uciekł.

Eleonora Dziękiewicz (kapitan Atomu Trefl Sopot): – Dziękuję za gratulacje. Cieszę się ze zwycięstwa za trzy punkty. Uważam, że w dwóch setach zagrałyśmy bardzo dobrze zagrywką. W pozostałych dwóch bardzo ryzykowałyśmy i to ryzyko nam się nie opłaciło…

Mauro Masacci (trener Budowlanych Łódź): – Zaczęliśmy dość agresywnym serwisem w pierwszym secie, ale później już nie było tak dobrze. Trzeba przyznać, że nasze przeciwniczki miały bardzo dobre przyjęcie, a kiedy Atom ma dobre przyjęcie – rozgrywająca wybiera swoją liderkę w ataku. Taka sytuacja jest dla nas bardzo trudna. Od drugiego seta my gorzej przyjmowaliśmy. Na dodatek to nie był dzień Rousseaux, ale to się zdarza, bo ta dziewczyna ma dopiero 20 lat. Bez przyjęcia z kolei nie udało się nawiązać wyrównanej walki.Alessandro Chiappini (trener Atomu Trefl Sopot): – Zgodzę się z przedmówcą – Budowlani faktycznie rozpoczęli to spotkanie bardzo agresywnie na zagrywce, a my nie mogliśmy rozwinąć naszej gry. Prawdę mówiąc, nie funkcjonowało nic: ani rozegranie, ani atak, szybkości też nie było. Cóż, to trudny okres dla mojej drużyny – trener przygotowania fizycznego uznał, że musimy więcej pracować na siłowni, jeśli chcemy doładować akumulatory przed trudnymi meczami, jakie nas czekają. Dlatego spodziewaliśmy się, że przy takim trybie treningów, dziś może być ciężko. Od drugiego seta zaczęliśmy jednak funkcjonować lepiej w przyjęciu, a także bloku. Jestem bardzo szczęśliwy z tej wygranej, bo wcale nie było o nią tak łatwo.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved