Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Damian Wojtaszek siatkarskim objawieniem 2011 roku

Damian Wojtaszek siatkarskim objawieniem 2011 roku

fot. archiwum

Damian Wojtaszek, libero AZS Politechniki Warszawskiej, został uznany przez czytelników Strefy Siatkówki za siatkarskie objawienie 2011 roku. Siatkarz ten wyprzedził w głosowaniu Młodą Ligę oraz Piotra Haina z AZS Olsztyn.

Tak to już jest w Plebiscycie Strefy Siatkówki, że siatkarze i siatkarki nominowani w kategorii „największe siatkarskie objawienie” dość często w kolejnych latach trafiają już do kategorii „najlepszy polski siatkarz” i „najlepsza polska siatkarka”. Czy tak będzie również z nominowanymi do objawień za 2011 rok – przekonamy się w przyszłości.

W 2011 roku kibice i czytelnicy Strefy Siatkówki za największe siatkarskie objawienie uznali Damiana Wojtaszka. Libero AZS Politechniki Warszawskiej wyprzedził „bohatera zbiorowego”, jakim są rozgrywki Młodej Ligi oraz Piotra Haina z AZS Olsztyn. Popatrzmy, kto wygrywał tę kategorię w poprzednich latach:

2006 – Paulina Maj
2007 – Piotr Nowakowski
2008 – Krzysztof Stelmach
2009 – Bartosz Kurek
2010 – Michał KubiakNAJWIĘKSZE SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2011 ROKU

1. Damian Wojtaszek – 31,71% głosów

Jeden z najlepiej grających w obronie zawodników w lidze. Ponadto prezentuje stabilne przyjęcie. Libero AZS-u Politechniki Warszawskiej ma niewątpliwie spory udział w sukcesie drużyny w zeszłym sezonie – piątym miejscu i możliwości gry w europejskich pucharach. Znakomita forma Wojtaszka skłoniła selekcjonera reprezentacji, Andreę Anastasiego, do powołania 23-letniego zawodnika do szerokiej kadry przed Ligą Światową 2011.

2. Młoda Liga – 17,37% głosów

Gdy w 2010 roku powstawał „twór” nazwany Młodą Ligą, budził wiele sprzecznych opinii. Po półtora roku funkcjonowania słyszy się coraz więcej przychylnych głosów. Trenerzy, działacze i zawodnicy zgodnie podkreślają, że rozgrywki te umożliwiają płynne „przejście” z wieku juniorskiego w „dorosłą siatkówkę”. Młodzi zawodnicy mają szansę grać, rozwinąć się, zamiast zasilać szeregi głębokich rezerw najsilniejszych klubów PlusLigi, trenerzy mają okazję przyjrzeć się grze młodzieży swego klubu i „wyłowić” pojedyncze perełki, wreszcie zawodnicy mogą zaprezentować swe umiejętności włodarzom innych klubów, np. z I ligi. Wprawdzie cały czas występują różnice w poziomie prezentowanym przez zespoły rywalizujące w Młodej Lidze, jednak zdaniem trenerów na ten problem zaradzi czas, potrzebny, by rozgrywki te „okrzepły” i na stałe wpisały się w tradycje polskiej siatkówki.

3. Piotr Hain – 16,46% głosów

20-letni środkowy olsztyńskiego AZS-u i kapitan reprezentacji Polski juniorów to kolejny z zawodników, o których mówi się, ze rokują duże nadzieje. Po kilku miesiącach gry w nowym klubie znalazł miejsce w podstawowej szóstce akademików. Zarówno w sezonie ligowym 2010/11, jak i w obecnym młody siatkarz prezentuje się bardzo dobrze i niejednokrotnie przyczyniał się w znacznym stopniu do zwycięstwa akademików. Zachowuje równy poziom gry w bloku, zdobywa sporo punktów zagrywką, jednak wciąż wykazuje wahania formy w ataku. Do udanych zaliczyć może także występ w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorów – mimo porażki polskiej ekipy w całym turnieju, Hain indywidualnie osiągał zadowalające wyniki.

Pozostałe miejsca:
4. Zuzanna Czyżnielewska – 16,15% głosów
5. Łukasz Polański – 15,35% głosów
6. Justyna Sosnowska – 2,96% głosów

Już jutro poznamy laureatów VI edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki w kategorii „Najlepszy trener w Polsce w 2011 roku”.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved