Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Serhiy Kapelus: Liczyliśmy na grę w finale

Serhiy Kapelus: Liczyliśmy na grę w finale

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze ZAKSY w walce o finał Pucharu Polski musieli uznać wyższość ekipy z Jastrzębia Zdroju, przegrywając 2:3. - Dla mnie osobiście to jest rzeczywiście duże rozczarowanie - mówił po porażce przyjmujący kędzierzynian, Serhiy Kapelus.

O ostatecznym triumfie Jastrzębskiego Węgla zdecydowały pojedyncze akcje. Czego w waszej grze zabrakło do zwycięstwa?

Serhiy Kapelus:Przed samym turniejem mieliśmy ciężką podróż do Serbii, gdzie rozegraliśmy pięciosetowe spotkanie, później czekał nas 12-godzinny powrót. To też na nas wpływa, wiedzieliśmy jednak, że to będzie ciężki mecz. Z jednej strony nie byliśmy na 100% gotowi fizycznie, z drugiej to Jastrzębie zagrało bardzo dobre spotkanie.

Po urazie Samiki w waszym składzie konieczne były zmiany. Rywalizacja z Jastrzębskim Węglem w pewnym sensie była dla ciebie sprawdzianem?Wszyscy czuliśmy, że straciliśmy bardzo ważnego zawodnika. Samik jest świetnym siatkarzem i bardzo trudno go zastąpić. Ja ze swojej strony starałem się, chciałem zagrać jak najlepiej i awansować. Liczyliśmy na grę w finale, ale niestety nie udało się.

Byliście dość mocno zmobilizowani i nastawieni na walkę w finale. Ten wynik jest dla was rozczarowaniem?

Dla mnie osobiście to jest rzeczywiście duże rozczarowanie. Naprawdę bardzo chciałem wygrać ten mecz, zaprezentować się jak najlepiej. Zabrakło niewiele, aby udało nam się odwrócić losy spotkania i wygrać.

Po wczorajszym treningu mieliście dość sporo uwag do nawierzchni typu mondo. Po zmianie wykładziny, w dzisiejszym meczu nie był to już chyba element w jakimkolwiek stopniu przeszkadzający?

Teraz nawierzchnia jest już dobra, ale ze względu na wczorajszy problem dziś nie mieliśmy w składzie Samika i może nawet ten trening nie był taki, jak byśmy tego chcieli. Były pewne zagrania i elementy przez nas zaplanowane, ale niestety nie dało się normalnie trenować.

Kogo typujesz na zwycięzce drugiego meczu półfinałowego? Skrę Bełchatów czy Resovię Rzeszów?

Trudno powiedzieć, Skra gra naprawdę dobrze, mają za sobą nie najlepszy początek sezonu, ale teraz wrócili do swojej siatkówki. Jednak pamiętajmy, że Rzeszów gra u siebie, ma atuty swoich kibiców i własnej hali. To dwie również mocne ekipy, nie jestem w stanie wytypować faworyta do zwycięstwa w tym meczu.

A w całym turnieju? Kto ma największe szanse na wywalczenie Pucharu Polski?

Tak jak widzieliśmy w naszym meczu – wszyscy walczą do końca, do ostatniej akcji i o każdą piłkę. Myślę, że niezależnie kto zagra w finale, będzie to bardzo ciężki mecz dla obu zespołów.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved