Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Tie-break dla Bielska-Białej

PlusLiga Kobiet: Tie-break dla Bielska-Białej

W spotkaniu 16. kolejki PlusLigi Kobiet zwycięstwo po tie-breaku zapisały na swoim koncie siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Na własnym parkiecie potrzebowały aż pięciu setów, aby pokonać niżej notowane w tabeli zawodniczki wrocławskiej Gwardii.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Impel Gwardii Wrocław. Podopieczne trenera Błaszczyka szybko wyszły na prowadzenie i zaczęły dyktować ton w pierwszym secie. Wrocławianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły czterema punktami. Po przerwie wciąż na parkiecie „rządził” zespół z Wrocławia. Przy stanie 5:10 trener BKS-u poprosił o czas, a w grze jego zespołu coś drgnęło – na krótko, bo niezłą serię zagrywek Joanny Wołosz przerwała Katarzyna Mroczkowska i na kolejnej przerwie na kosmetykę parkietu Impel Gwardia znów prowadziła pięcioma punktami. Do końca partii przewaga zwiększyła się do 9 „oczek”, a o ostatecznym wyniku seta zadecydował nieudany atak Gabrieli Wojtowicz.

Druga partia znów rozpoczęła się od dobrej gry zespołu z Wrocławia. Siatkarki Impel Gwardii Wrocław już na początku wypracowały sobie dwupunktową przewagę, ta jednak dość szybko stopniała i przy wyniku 6:5 trener Rafał Błaszczyk poprosił o czas, po którym rozpoczęła się gra „punkt za punkt”. Wrocławianki na chwilę odskoczyły na trzy punkty, jednak szybka reakcja trenera z Bielska-Białej sprawiła, że jeszcze przed druga przerwą techniczną na tablicy znów był remis. Na przerwę zespoły schodziły przy dwupunktowym prowadzeniu BKS-u, który po czasie obrał kurs na zwycięstwo. Wrocławianki zaczęły odrabiać straty, gdy na tablicy widniał wynik 20:14. Niestety było już za późno i set zakończył się wynikiem 25:18 dla zespołu z Bielska.

W trzecim secie gra obu zespołów „falowała”. Rozpoczęło się od dwupunktowej przewagi gospodyń, a za chwilę na dwupunktowym prowadzeniu były już zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska. Przy stanie 6:6 trener Mariusz Wiktorowicz poprosił o czas i jego zespół dwoma punktami z rzędu doprowadził do przerwy technicznej. Późnej znów dominowały siatkarki z Bielska-Białej, których z rytmu nie wybiły nawet dwie przerwy na żądanie, o które trener Błaszczyk prosił przy stanach 13:9 i 15:11. Nadzieja na zwycięstwo Impel Gwardii w trzeciej odsłonie pojawiła się, gdy od stanu 19:13 podopieczne Rafała Błaszczyka doprowadziły do wyniku 20:19. Chwila rozprężenia sprawiła jednak, że za chwilę Impel Gwardia musiała bronić piłek setowych. Po trzeciej set zakończył się wynikiem 25:21.

Czwarta odsłona od początku pomyślnie układała się dla zespołu z Wrocławia. Przy stanie 4:6 o pierwszy „czas na żądanie” poprosił Mariusz Wiktorowicz. Kolejny czas dla BKS-u miał miejsce przy stanie 7:11. Nie przyniósł on jednak zamierzonego rezultatu i kolejnych uwag trenera siatkarki z Bielska-Białej mogły wysłuchać dopiero na drugiej przerwie technicznej, na której przegrywały 11:16. Bielszczanki nie były w stanie przerwać dobrej gry Impel Gwardii i o tym, jak będzie wyglądał podział punktów, zadecydować musiał tie-break.

Początek piątej partii należał do Impel Gwardii. Przy stanie 1:3 pierwszej interwencji dokonał Mariusz Wiktorowicz i BKS Aluprof zaczął odrabiać straty jeszcze przed zmianą stron, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie. Gdy przewaga wzrosła do dwóch punktów, o przerwę poprosił Rafał Błaszczyk. Po czasie Impel Gwardia doprowadziła do remisu 10:10, a o 30 sekund oddechu poprosił Mariusz Wiktorowicz. W końcówce lepsze okazały się gospodynie i to one tego wieczora zainkasowały dwa punkty do ligowej tabeli.

BKS Bielsko-Biała – Gwardia Wrocław 3:2
(16:25, 25:18, 25:21, 17:25, 15:11)

BKS Aluprof: Ciaszkiewicz (12), Wojtowicz (11), Wołosz (2), Kaczorowska (13), Pelc (10), Bamber-Laskowska (21), Miyashiro (libero) oraz Frąckowiak, Vindevoghel (4), Banecka (1), Lichtman i Łyszkiewicz
Impel Gwardia: Wilson (13), Mroczkowska (26), Czypiruk (16), Haładyn (2), Rosner (1), Efimienko (2), Krzos (libero) oraz Folta (2), Medyńska, Sobolska