Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Gwardia Wrocław z jedną rozgrywającą

Impel Gwardia Wrocław z jedną rozgrywającą

fot. archiwum

Z poważnym problemem boryka się Impel Gwardia Wrocław. Zespół prowadzony przez Rafała Błaszczyka został z tylko jedną nominalną rozgrywającą. Problemy zdrowotne do końca sezonu wyłączyły z gry Ewę Matyjaszek.

Matyjaszek zabrakło w kadrze Impel Gwardii w ostatnich trzech meczach – w dwóch europejskich rozgrywkach Challenge Cup z ZOK Vukovar oraz jednym ligowym z Atomem Trefl Sopot. – Ewa miała problem zdrowotny i musiała poddać się zabiegowi. Niestety, wszystko na to wskazuje, że w tym sezonie już nie zagra – tłumaczy prezes Impel Gwardii Jacek Grabowski. – Nie będziemy naciskali na jej powrót, bo w tym momencie zdrowie zawodniczki jest najważniejsze – dodaje.

Choć Matyjaszek przegrywała w tym sezonie rywalizację o miejsce w składzie z Martą Haładyn, to jej brak jest poważnym problemem dla zespołu. Nie ma bowiem możliwości, żeby klub pozyskał kogoś w jej miejsce, bo okienko transferowe w PlusLidze Kobiet jest już zamknięte. – Przesunięcie innej z zawodniczek na pozycję rozgrywającej nie wchodzi w grę, bo to dość specyficzna pozycja – zaznacza prezes Impel Gwardii. – Dużo łatwiej jest np. przesunąć zawodniczkę z przyjęcia na atak. Musimy poradzić sobie z tym, że Marta Haładyn będzie naszą jedyną opcją na rozegraniu. Mam nadzieję, że sobie z tym poradzi i będą ją omijały kontuzje.

Problemy zdrowotne to w tym sezonie największy problem wrocławskiej drużyny. Do tej pory ani minuty nie zagrała Anna Witczak, Marta Sobolska i Bogumiła Pyziołek. Ta ostatnia w minionym roku przeszła operację barku, ale jest szansa, że zagra w najbliższym ligowym meczu. Dużo lepiej wygląda także sytuacja Katarzyny Jaszewskiej, która narzekała na bóle kręgosłupa. Najlepsza zawodniczka PlusLigi Kobiet poprzedniego sezonu ostatnie mecze oglądała z trybun, ale podobnie jak Pyziołek wróciła już do treningów. Do gry będzie jednak gotowa dopiero na fazę play-off.W Impel Gwardii doszło do zmiany w sztabie trenerskim. Asystentem Rafała Błaszczyka nie jest już Mariusz Dutkiewicz. – Praca w Gwardii go przerosła, dlatego zdecydowaliśmy się rozstać. Nie będziemy nikogo szukać w jego miejsce. Trener Błaszczyk prowadził już samodzielnie zespół w poprzednim sezonie, więc nie podejrzewam, żeby to był problem – kończy prezes klubu.

* autorem tekstu jest Dariusz Łuciów (sport.pl)
* więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved