Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pojedynek beniaminków zakończony podziałem punktów

I liga K: Pojedynek beniaminków zakończony podziałem punktów

Podopieczne Jarosława Bodysa już przed tygodniem, mimo że przegrały w Murowanej Goślinie, pozostawiły po sobie dobre wrażenie. O tym, że forma beniaminka z Trzebnicy zwyżkuje, mogły przekonać się siatkarki Jadaru AZS, wywożąc z Dolnego Śląska dwa punkty.

Patrząc po układzie tabeli, aspirujący do gry w play-off Jadar AZS nie powinien mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów w Trzebnicy, gdzie zmierzył się z miejscową Gaudią Budmel. Jednak sztab szkoleniowy radomianek jeszcze przed meczem zapowiadał, że nie będzie to łatwe spotkanie dla ekipy Jacka Skroka. Jak się później okazało, słowa te okazały się prorocze. – Cieszymy się ze zdobytych dwóch punktów. Żałujemy tylko, że ponownie na jedno oczko uciekła nam czołówka tabeli – powiedział po meczu dyrektor sportowy beniaminka z Mazowsza, Robert Grzanka.Gaudia pokazała się z bardzo dobrej strony. Na pewno będzie groźniejsza z meczu na mecz. To nie ta sama drużyna, która grała w I rundzie sezonu zasadniczego – komplementował przeciwnika Grzanka.

Już w pierwszym secie trzebniczanki dały rywalkom wyraźny sygnał, że łatwo zwycięstwa nie oddadzą. Na początku pierwszego seta kontrolowały sytuację na boisku, odskakując radomiankom na kilka punktów. Podopieczne Jacka Skroka zdołały odrobić straty i niemal rzutem na taśmę wygrały pierwszego seta na przewagi 26:24. W drugiej partii sytuacja była odwrotna. Jadar AZS początkowo miał inicjatywę, ale obronną ręką wyszły z tej odsłony Ślązaczki, wygrywając ją 26:24. Trzeci set wyraźnie należał do przyjezdnych, które wygrały 25:17.

W czwartej odsłonie meczu zacięta walka punkt za punkt toczyła się do stanu 13:13. Wówczas na zagrywce stanął nowy nabytek trzebniczanek, Małgorzata Lech. W tym momencie beniaminek z Radomia stanął w miejscu, a gospodynie odskoczyły na osiem punktów (21:13), doprowadzając do tie-beaka. "Seta prawdy" lepiej zaczęły siatkarki Jarosława Bodysa. Gaudia prowadziła już 5:2, jednak Jadar AZS zdołał wyrównać już przy stanie 6:6. Po zmianie stron tie-break zaczął toczyć się pod dyktando przyjezdnych, które odskoczyły na 10:7, wygrywając partię 15:9. – Rywalki już w czwartym, wygranym secie poczuły się mocne w ataku, trudno je było zatrzymać, a to przełożyło się na ich grę na początku tie-breaka – powiedział dyrektor sportowy radomianek.

Pomimo swojej dramaturgii, nie było to ładne spotkanie. Oba zespoły seriami popełniały błędy. Szczególnie wiele do życzenia pozostawiała zagrywka. – Zarówno Jadar AZS, jak i Gaudia łącznie zepsuły 35 serwisów. Na takim poziomie takie błędy nie powinny się przytrafiać – zakończył Robert Grzanka.

MMKS Gaudia Budmel Trzebnica – Jadar AZS Politechnika Radom 2:3
(24:26, 26:24, 21:25, 25:17, 9:15)