Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Goślinianki utrzymały fotel wicelidera, Silesia bez punktów

I liga K: Goślinianki utrzymały fotel wicelidera, Silesia bez punktów

Bez punktów wracają na Śląsk podopieczne Sebastiana Michalaka, które w Murowanej Goślinie zmierzyły się z wiceliderem I ligi kobiet, KS Pieciobiogaz. - Było blisko a zarazem daleko. Po takim spotkaniu na pewno pozostaje niedosyt - powiedział szkoleniowiec Silesii.

Zdecydowanym faworytem pojedynku „piecyków" z Silesią były siatkarki z Murowanej Gośliny, ale już pierwszy set spotkania pokazał, że podopieczne Iriny Archangielskiej łatwo w tym meczu mieć nie będą. Początek spotkania był wyrównany, a Ślązaczki zdołały odskoczyć rywalkom na dwa oczka. Przy stanie 16:14 przyjezdne miały piłkę na 17:14, jednak arbiter zawodów dopatrzył się ich błędu i zamiast 17:14 było 16:15 dla zespołu z Mysłowic i Chorzowa. Decyzja sędziego wywołała protesty ze strony podopiecznych Sebastiana Michalaka, które nie potrafiły pogodzić się z jego decyzją. Goślinianki bardzo szybko wykorzystały przestój przeciwnika, wychodząc na prowadzenie 18:16. Silesianki zdołały opanować nerwy, doprowadzając do wyrównania, a chwilę później miały już o jedno oczko więcej od zespołu z Wielkopolski (23:22). Końcówka należała już do aktualnego wicelidera I ligi kobiet, który po błędach Karoliny Bojdak i Dominiki Najmrockiej prowadził w meczu 1:0.

Do ostatniej piłki toczyły się również losy drugiej odsłony meczu. W niej minimalnie lepsze okazały się przyjezdne, wygrywając na przewagi 26:24. Wydarzenia na boisku nie uległy zmianie również w trzecim secie. Ekipa Silesii Volley I poczuła wiatr w żaglach walcząc jak równy z równym z jednym z kandydatów do gry w ekstraklasie. Sytuacja zmieniła się dopiero przy stanie 19:19, kiedy w polu serwisowym stanęła Paulina Dutkiewicz-Raś. Środkowa Piecobiogazu swoją zagrywką wprowadziła sporo zamieszania w szeregach Ślązaczek, co przełożyło się na wynik. Miejscowe momentalnie odskoczyły na 23:19, kontrolując wydarzenia na parkiecie do końca seta (25:21).

Porażka w końcówce trzeciej partii odbiła się na kolejnej odsłonie meczu, w której podopieczne grającej trenerki, Iriny Archangielskiej, prowadziły 14:4. Siatkarki Silesii nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie spisującą się w ataku Alicję Malinowską oraz Agatę Skibę. Sebastian Michalak za wszelką cenę starał się odwrócić bieg wydarzeń. Przerwy dla zespołu gości i zmiany w składzie nie przynosiły efektów. Goślinianki, nieco uspokojone wysokim prowadzeniem, niespodziewanie pozwoliły się rozegrać przeciwniczkom i ich przewaga zmalała do pięciu oczek, jednak okazała się wystarczająca do wygrania seta, który zakończył się wynikiem 25:20.

KS Piecobiogaz Murowana G. – Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 3:1
(25:23, 24:26, 25:21, 25:20)