Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Debby Stam-Pilon ponownie wyróżniona w Plebiscycie

Debby Stam-Pilon ponownie wyróżniona w Plebiscycie

fot. archiwum

Holenderka Debby Stam-Pilon reprezentująca barwy mistrzyń Polski drugi rok z rzędu wygrała Plebiscyt Strefy Siatkówki na najlepszą zagraniczną zawodniczkę występującą w Polsce. Wyprzedziła Neriman Ozsoy i swoją klubową koleżankę, Caroline Wensink.

Dla Debby Stam-Pilon to już drugie zwycięstwo w naszym Plebiscycie. Kibice i czytelnicy Strefy Siatkówki uznali ją za najlepszą zagraniczną siatkarkę w 2010 roku i podobnie zrobili w roku 2011. Tym razem Holenderka wyprzedziła Neriman Ozsoy z Trefla Sopot i swoją klubową koleżankę – Caroline Wensink.

Triumfatorki poprzednich edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki:
2008 – Helena Horka
2009 – Helena Horka
2010 – Debby Stam-Pilon
NAJLEPSZA ZAGRANICZNA SIATKARKA GRAJĄCA W POLSCE W 2011 ROKU

1. Debby Stam-Pilon – 48,38% głosów

Holenderska przyjmująca niewątpliwie może być zadowolona z osiągnięć w poprzednim sezonie: mistrzostwa, pucharu i Superpucharu Polski. Jest podporą przyjęcia zespołu Bogdana Serwińskiego, dobrze wykonuje powierzone jej zadanie defensywne, co daje jej pewne miejsce w szóstce. Nieco mniej stabilną formę prezentuje w ataku – potrafi zagrać znakomicie w ataku, po czym w kolejnym spotkaniu dorzuca tylko kilka oczek do zdobyczy punktowej drużyny. Wraz ze swą reprezentacją zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy 2011.

2. Neriman Ozsoy – 20,80% głosów

Jeden z najbardziej trafnych „zakupów” sopockiego Trefla przed sezonem 2010/11. Ówczesny beniaminek PlusLigi Kobiet konsekwentnie dążył do medalu. Cel – srebrny krążek – został osiągnięty przy wydatnej pomocy tureckiej przyjmującej. Zarówno w sezonie 2010/11, jak i w obecnym Neriman Özsoy niezmiennie dzierżyła palmę pierwszeństwa pod względem największej ilości punktów. Siała postrach w szeregach drużyny przeciwnej swą zagrywką, natomiast nieco słabiej prezentowała się w przyjęciu. Wraz z koleżankami z reprezentacji zdobyła brązowy medal na tegorocznych mistrzostwach Europy.

3. Caroline Wensink – 8,64% głosów

Kolejny holenderski „zaciąg” w ekipie mistrzyń Polski. 27-letnia środkowa nie ma pewnego miejsca w pierwszej szóstce, często przegrywała rywalizację z Katarzyną Gajgał. Niejednokrotnie, dając dobre zmiany, udowadniała, że jest solidną zawodniczką i warto na nią „stawiać”.

Pozostałe miejsca:
4. Helene Rousseaux – 8,24% głosów
5. Channon Thompson – 8,10% głosów
6. Ivana Plchotova – 5,84% głosów

W niedzielę poznamy zwycięzców w kategorii „Siatkarskie objawienie 2011 roku”.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved