Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Andrzej Kowal: Graliśmy tylko do dwudziestu

Andrzej Kowal: Graliśmy tylko do dwudziestu

fot. archiwum

Broniąca Pucharu Polski Skra Bełchatów po czterosetowym zwycięstwie w półfinale rozgrywek jutro stanie naprzeciw Jastrzębskiego Węgla. - Mecz stał na bardzo wysokim poziomie - przyznał po wygranej kapitan mistrzów Polski, Mariusz Wlazły.

Olieg Achrem (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Gratulacje dla zespołu Skry Bełchatów. Bardzo nam przykro, że przegraliśmy ten mecz, bo chcieliśmy zagrać w finale. Nasi przeciwnicy zachowali chłodną głowę w końcówkach setów, a my byliśmy za bardzo zdenerwowani i popełnialiśmy błędy.

Mariusz Wlazły (kapitan PGE Skry Bełchatów): Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale muszę powiedzieć, że mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Resovia postawiła wysokie warunki i do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra. Obie drużyny zasłużyły na zwycięstwo, lecz dzisiaj to my się cieszymy z wygranej i awansu do finału.

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii Rzeszów): Prawdziwy mecz w siatkówce zaczyna się po dwudziestym punkcie, a my w tych przegranych setach graliśmy tylko do dwudziestu. Później popełnialiśmy za dużo błędów, a nasi rywale tego nie robili. Szkoda, bo była dzisiaj wielka szansa powalczyć o lepszy rezultat.Jacek Nawrocki (trener PGE Skry Bełchatów): Chciałem podkreślić, że ten mecz był prawdziwą wymianą ciosów z obu stron. Oba zespoły grały na ponad 50-procentowej skuteczności w ataku. Jako dowód można podać liczbę bloków w dzisiejszym meczu. My zablokowaliśmy rzeszowian trzy razy, a oni nas cztery. To najlepiej pokazuje nam, jaka dzisiaj była siła rażenia drużyn. Resovia również zaryzykowała zagrywką i w pewnym momencie odrzuciła nas od siatki. Ten mecz mógł się zakończyć różnie. Myślę, że to było spotkanie godne półfinału tej imprezy. Cieszymy się, lecz formuła tego turnieju jest taka, że trzeba jak najszybciej zapomnieć o wygranym meczu i przygotowywać się już do następnego. Uważam też, że system „challenge” nieco pozostawił skazę na dzisiejszym znakomitym widowisku. Wszyscy się jednak go uczymy. My nie możemy stać się sędziami, a sędziowie telewidzami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved