Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Paulina Pachurka: Złoto zobowiązuje

Paulina Pachurka: Złoto zobowiązuje

fot. archiwum

- To jest z pewnością sukces, na który ciężko pracowałyśmy wspólnie ze szkoleniowcami - powiedziała Paulina Pachurka po wywalczeniu mistrzostwa województwa w kategorii juniorek przez Zawiszę Sulechów.

Gratuluję mistrzostwa województwa w kategorii juniorek. Jak w kilku zdaniach podsumujesz poziom tego jednodniowego turnieju?

Paulina Pachurka: – Dziękuję bardzo w imieniu koleżanek z drużyny, trenerów i swoim. To jest z pewnością sukces, na który ciężko pracowałyśmy wspólnie ze szkoleniowcami. Jeśli chodzi o poziom turnieju, to brały w nim udział drużyny ze szczytu tabeli, więc poziom był dobry. Każda ekipa pokazała swój charakter na boisku, było wiele świetnych akcji. Tutaj każda piłka była ważna i zawodniczki nie odpuszczały. Myślę, że było to z pewnością prawdziwe siatkarskie widowisko.

Niewątpliwie najciekawszym przetarciem był drugi pojedynek pomiędzy Lubskiem a Nową Solą. Co twoim zdaniem zadecydowało o zwycięstwie Nowej Soli?– Mecz pomiędzy Lubskiem a Nową Solą był bardzo emocjonujący. Myślę, że oba zespoły pokazały hart ducha, walczyły o każdą piłkę. O losach meczu rozstrzygnął tie-break, w którym zawodniczki UKS pokazały swoją wyższość nad rywalkami. Dziewczyny zagrały zespołowo, z pełną determinacją. To chyba zadecydowało o ich triumfie.

Awansowałyście do 1/4 mistrzostw Polski w kategorii juniorek. Czy prezentowany przez was poziom sportowy pozwoli na osiągnięcie sukcesu w dalszych rozgrywkach?

– Myślę, że jeżeli każda z nas zagra na sto procent swoich możliwości, to jesteśmy w stanie zajść wysoko w dalszych rozgrywkach. Złoto zobowiązuje, więc będziemy ciężko pracować, aby zrealizować cele, które postawiłyśmy sobie przed sezonem.

Wygrałyście z Lubskiem i Nową Solą gładko po 3:0. W każdym z tych spotkań zdobyłaś wiele punktów z ataku. Można więc śmiało powiedzieć, że obok Katarzyny Lubery jesteś mocnym punktem sulechowskiego zespołu. Jak sobie radzisz z presją?

– Presję czuję jeszcze przed meczem. Potem wchodzę na boisko po to, żeby wygrać. Staram się robić wszystko, aby nie zawieść swojej drużyny. Kiedy coś nie wychodzi, to mam świadomość, że muszę jeszcze dużo poprawić. Każdy trening staram się solidnie przepracować.

Dla tak młodego zespołu jakim jesteście ważną postacią jest osoba trenera. Jak zatem w kilku zdaniach opiszesz trenera Jarosława Łukaszkiewicza?

– Trener Jarosław Łukaszkiewicz jest osobą wymagającą i konsekwentną. Dzięki tym cechom charakteru potrafi zmotywować nas do ciężkiej pracy, a tym samym do doskonalenia naszych umiejętności. W siatkówce, jak i w innych dziedzinach sportu trener pełni bardzo ważną rolę. Uczy nas punktualności, poczucia obowiązku i sumienności. Dla mnie trener Jarek to szkoleniowiec z pasją, oddaniem i zaangażowaniem.

Jak zwykle podczas turnieju nie zabrakło kibiców, którzy stworzyli świetną atmosferę na trybunach. Jak gra ci się przy takim dopingu?

– To prawda! Atmosfera, jaką stworzyli kibice była naprawdę niesamowita. Ich głośne dopingowanie sprawia, że jestem jeszcze bardziej zmotywowana do gry. Wzrasta poziom adrenaliny i walczę, jak tylko potrafię. Wielkie dzięki.

Wrócę jeszcze do pierwszego zespołu Zawiszy Sulechów. Miałaś okazję wystąpić w turnieju noworocznym w szeregach pierwszego zespołu Zawiszy. Jakie są twoje wrażenia z tego turnieju? Jak przyjęły cię starsze koleżanki?

– Starsze, bardziej doświadczone koleżanki przyjęły mnie bardzo serdecznie. Są sympatyczne, z dużym poczuciem humoru. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wspólne granie, poznanie nowych koleżanek, świetna atmosfera. Dziękuję za możliwość udziału w turnieju w szeregach pierwszego zespołu Zawiszy. Było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie.

Czego ci życzyć w nowym roku?

– Z pewnością zdrowia i dużo grania.

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved