Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Michal Lasko najlepszym obcokrajowcem w Polsce w 2011 r.

Michal Lasko najlepszym obcokrajowcem w Polsce w 2011 r.

fot. archiwum

Z roku na rok jakość zagranicznych siatkarzy występujących w polskiej ekstraklasie rośnie. Wybór najlepszego jest więc coraz trudniejszy. Zdaniem naszych czytelników tę kategorię za rok 2011 wygrał Włoch Michal Lasko, zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

W kategorii na najlepszego zawodnika zagranicznego występującego w polskiej lidze czytelnicy Strefy Siatkówki głosują od czterech lat. III i IV Plebiscyt wygrał wówczas Francuz Stephane Antiga, przed rokiem triumfował Białorusin Aleh Akhrem. Tym razem kibice i czytelnicy Strefy Siatkówki zdecydowali, że w roku 2011 najlepszym cudzoziemcem na polskich boiskach był Włoch Michal Lasko. W głosowaniu wyprzedził dwóch Francuzów – Antonina Rouziera z ZAKSY oraz Stephana Antigę z Delecty Bydgoszcz.

W poprzednich latach wygrywali:
2008 – Stephane Antiga
2009 – Stephane Antiga
2010 – Aleh Akhrem
NAJLEPSZY SIATKARZ ZAGRANICZNY W POLSCE W 2011 ROKU

1. Michal Lasko – 40,62% głosów

Mimo że na polskich parkietach gra dopiero od kilku miesięcy, już zdążył zaznaczyć swoją obecność w PlusLidze, pomagając swojej drużynie wywalczyć pierwsze trofeum w tym sezonie – klubowe wicemistrzostwo świata. Na przestrzeni całego turnieju w Katarze atakujący zespołu ze Śląska długo był liderem rankingów indywidualnych. Podobnie jak w reprezentacji Włoch, Michał Łasko także w Jastrzębskim Węglu stanowi o sile ataku swojego zespołu, co znalazło odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych, przyznawanych po meczach PlusLigi. Atakujący jastrzębian dotychczas otrzymał już trzy statuetki dla MVP meczu.

2. Antonin Rouzier – 18,23% głosów

Podobnie jak dla Michała Łasko, ten sezon dla Francuza dopiero się rozpoczął. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wielokrotnie był wyróżniającą się postacią swojego zespołu, decydując o przechyleniu szali zwycięstwa na stronę kędzierzynian. Siatkówka jest grą zespołową, jednak aktualne miejsce w tabeli zespołu z Kędzierzyna-Koźla w znacznym stopniu jest zasługą dobrej gry Francuza, niejednokrotnie wyprowadzającego swoją drużynę z opresji. Odzwierciedleniem tego, jak doceniana jest gra tego zawodnika, mogą być dwie statuetki pomeczowe przyznawane dla najlepszego siatkarza spotkania.

3. Stephane Antiga – 16,90% głosów

Przed rokiem w V Plebiscycie Strefy Siatkówki zajął 3. miejsce. Nieprzerwanie od pięciu sezonów wierny PlusLidze zawodnik wciąż prezentuje stabilną formę. Po kolejnym tytule mistrzowskim zdobytym ze Skrą Bełchatów, przez wielu skazywany na siatkarską emeryturę, Francuz zdecydował się na grę w Bydgoszczy, udowadniając jak silnym punktem zespołu, w którym gra, może być. Technika i spryt siatkarski oraz doświadczenie to niektóre z cech charakteryzujących tego zawodnika, a jednocześnie potwierdzających jego klasę.

Pozostałe miejsca:
4. Gyorgy Grozer – 15,48% głosów
5. Jurij Gladyr – 6,57% głosów
6. Lukas Divis – 2,20% głosów

Jutro wyniki głosowania na najlepszą zagraniczną siatkarkę grającą w Polsce w 2011 roku.

 

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved