Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Camper z Szulikiem w składzie wygrał z AZS UW

II liga M: Camper z Szulikiem w składzie wygrał z AZS UW

Czterech setów podopieczni Jana Sucha potrzebowali by pokonać AZS Uniwersytet Warszawski. Swoje pierwsze punkty na konto Campera Wyszków przelał nowy środkowy Dariusz Szulik, który wystąpił w trzech ostatnich setach.

W pierwszym secie niedzielnego spotkania na parkiecie od początku reprezentowała Camper żelazna szóstka w składzie: Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Alancewicz, Tomasz Walendzik, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski oraz libero Tomasz Knasiecki. Nie do powstrzymania w pierwszych akcjach był młodszy z braci Kaczorowskich, mijał ręce blokujących zarówno z pierwszej, jak i z drugiej linii. Ważną rolę odegrał od pierwszego gwizdka również skuteczny blok, który do stanu 8:5 wyszkowianie wykonali trzykrotnie. W ósmy i dziewiąty metr regularnie trafiał z lewego skrzydła Paweł Kaczorowski. Jego akcję na 11:6, kiedy ofiarnie obronił atak gości i na kontrze zapunktował z piłki sytuacyjnej, kibice nagrodzili głośnymi brawami. Z biegiem czasu przewaga wyszkowskiej drużyny systematycznie rosła. Nie mogło zabraknąć również asów serwisowych w wykonaniu Łukasza Kaczorowskiego oraz Tomasza Walendzika. Punkt zdobyty przez tego drugiego zakończył pierwszą odsłonę wynikiem 25:17.

Po zmianie stron goście wykazywali nieco więcej ochoty do walki, co przeniosło się szybko na tablicę wyników. Sytuacja zmieniała się co chwilę, raz prowadzili dwoma punktami wyszkowianie, zaś po chwili stołeczni. Dariusz Szulik zmienił Macieja Główczyńskiego przy stanie 14:13 dla Campera. Niestety dla gospodarzy o kilka błędów za dużo popełnił leworęczny atakujący Kaczorowski, między innymi dwukrotnie przekraczając linię trzeciego metra (15:17). Przesunięta krótka Szulika i as serwisowy Alancewicza dały ponownie remis 17:17. Po tym, jak podwójny blok powstrzymał Pawła Kaczorowskiego, trener Jan Such zażądał przerwy. Ulubieńcy miejscowej publiczności jeszcze raz wyszli na prowadzenie po punktowej zagrywce właśnie Kaczorowskiego i było już 22:21. Po czasie przyjmujący Campera zepsuł serw, po czym dwie udane kontry lewym skrzydłem przeprowadzili warszawianie, zyskując piłkę setową (22:24). Pierwszą gospodarze zdołali obronić, jednak druga padła łupem rywali, po dyskusyjnej akcji i oparciu piłki o blok.

W trzecim secie Pawła Kaczorowskiego zmienił Dominik Zalewski. Mocne zagrywki z wyskoku w wykonaniu Dariusza Szulika przyniosły wymierny efekt w postaci udanych kontr, między innymi Macieja Główczyńskiego (5:2). Tym razem gra przynosiła radość tylko jednej drużynie. Zawodnicy Campera sprawiali wrażenie, jakby zupełnie zapomnieli o poprzednim secie i z impetem kończyli większość swoich akcji. Po trzech blokach z udziałem popularnego „Hajnego” było już 9:4 dla miejscowych. Udanie do gry wprowadził się przyjmujący Zalewski, dynamicznie bijąc z lewego skrzydła. Bez większych problemów wyszkowianie zbudowali ośmiopunktową przewagę, której w wyniku solidnej postawy w bloku i ataku nie oddali do końca, zwyciężając 25:17.

Czwarta partia rozpoczęła się ponownie od prowadzenia Campera. Wysoką formę potwierdzał przy każdej okazji Łukasz Kaczorowski, efektownie bijąc zarówno z lewego, jak i z prawego skrzydła. Z zagrywką Dariusza Szulika nie radzili sobie wciąż przyjmujący UW, nawet libero nie był w stanie podbić serwów środkowego gospodarzy (12:7). Nie pomogły stołecznym ani zmiany personalne, ani przerwy na żądanie. Kiedy Główczyński z Alancewiczem wykonali siatkarską „czapę”, na tablicy świetlnej widniał wynik 17:11. Jan Such desygnował do gry młodego Przemysława Gniewka, który zastąpił Łukasza Kaczorowskiego. Choć warszawscy akademicy ambitnie walczyli, do końca wzajemnie się dopingując, krzywdy gospodarzom w tym secie już nie zrobili. Wynik 25:19 przypieczętował na kontrze obijając blok Dominik Zalewski.

Camper Wyszków – AZS UW Warszawa 3:1
(25:17, 23:25, 25:17, 25:19)