Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy rywalki Polek w turnieju kwalifikacyjnym do IO

Znamy rywalki Polek w turnieju kwalifikacyjnym do IO

fot. archiwum

Mistrz świata Rosja, mistrz Europy Serbia oraz Holandia będą rywalami polskich siatkarek w grupie B turnieju kontynentalnego o awans do igrzysk olimpijskich w Londynie, który rozegrany zostanie od 1 do 6 maja w Ankarze. Biało-czerwone czeka ciężka przeprawa.

Początkowo rozgrywki zaplanowano w Stambule, ale przed kilkoma dniami Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) poinformowała o zmianie miejsca rywalizacji. Olimpijski awans uzyska najlepszy zespół z całej ósemki.

Do Stambułu przyjedzie osiem drużyn. Nie będą one sobie stawiać celów zajęcia drugiego czy trzeciego miejsca. Każda będzie chciała awansować. Cały turniej będzie bardzo trudny. Trzeba wygrać każdy mecz. Tylko zwycięstwa prowadzą do celu – powiedział trener reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

Podziału na grupy turnieju kontynentalnego siatkarek, który rozegrany zostanie w dniach 1-6 maja w Ankarze, dokonano drogą losowania, które odbyło się w niedzielę w Ankarze.Grupa A: Niemcy (8. miejsce w rankingu FIVB), Turcja (11.), Chorwacja (32.), Bułgaria (43.)
Grupa B: Serbia (6.), Rosja (7.), Polska (14.), Holandia (20.).

W czasie losowania ustalono program turnieju. Polska zagrałaby kolejno z Holandią (01.05, 16.00 czasu miejscowego), Rosją (02.05, 16.00) i Serbią (04.05, 13.30). 3 maja polskie siatkarki miałyby dzień wolny. Na 5 maja zaplanowano półfinały, a na 6 maja finał. Terminarz musi być jednak zatwierdzony przez CEV.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału. Następnie rywalizacja odbędzie się systemem „na krzyż”, czyli pierwszy zespół z grupy A zagra z drugim zespołem z grupy B, druga drużyna z grupy A – z pierwszą z B.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved