Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty dla Jokera

I liga M: Trzy punkty dla Jokera

Siatkarze Jokera wygrali  z drużyną MOS-u Będzin. W pierwszym spotkaniu tych zespołów halę w Będzinie w szampańskich nastrojach opuścili siatkarze Jarosława Kubiaka. Cenne trzy punkty zdobyte dzisiejszego wieczoru umacniają pilan na 8. pozycji w ligowej tabeli.

Premierową odsłonę trzypunktowym prowadzeniem rozpoczęła drużyna gości. Złożyła się na nie dobra dyspozycja w polu serwisowym oraz pomyłka pilan w ataku. Skuteczne ataki Patryka Strzeżka i Mateusza Gorzewskiego pozwoliły na odrobienie części strat, jednak w zespole Rafała Legienia fantastycznie funkcjonował blok, który co rusz zatrzymywał ataki pilan. W dalszej części gry dobrą zmianę dał Damian Dobosz, który swoją postawą w polu serwisowym sprawiał rywalom niemałe kłopoty (9:9). Przy pomocy Patryka Strzeżka i Stanisława Wawrzyńczyka zespół z Piły wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, 15:11, jednak siatkarze z Będzina szybko zaczęli odrabiać straty. Będzinianie sprytnie wykorzystywali pomyłki pilan, ich gra znacznie zyskała na jakości i skuteczności, w wyniku czego nawiązali oni ponownie kontakt punktowy z przeciwnikiem, 20:19. W końcówce seta za wygraną nie dawał Patryk Strzeżek, który atakował, jak chciał, w konsekwencji czego zespół z Będzina w premierowej odsłonie musiał uznać wyższość drużyny gospodarzy.

W drugim secie do stanu 5:6 walka toczyła się punkt za punkt, a kibice oglądać mogli naprawdę ciekawe kontry. Po osiągnięciu wcześniej wspomnianego wyniku siatkarze z drużyny gości nieco się rozpędzili. Będzinianie na tym etapie gry skutecznie atakowali, blokowali i bronili. Na nic zdały się zmiany kadrowe w zespole z Wielkopolski, bowiem dzięki swojej dobrej grze zespół gości prowadził 21:14. W końcówce seta po stronie gospodarzy dobrą zmianę dał Dawid Wojdyński, który wchodząc za Strzeżka dołożył punkty na konto pilan za sprawą skutecznego bloku i ataku ze środka. Wysiłek zawodników Jarosława Kubiaka, mimo tego, że ogromny, nie znalazł odzwierciedlenia w wyniku drugiej części meczu, 18:25.

Pilanie zmotywowani do walki porażką w drugim, trzeciego seta rozpoczęli z wysokiego C. Skuteczne zbicia Patryka Strzeżka i Damiana Schulza oraz dobra dyspozycja w polu serwisowym Stanisława Wawrzyńczyka i Mateusza Przybyły zapewniły jokerowcom sześć punktów przewagi przy stanie 13:7. W dalszym fragmencie gry zespół trenera Legienia mylił się częściej niż rywale, których przewaga z każdą kolejną akcją wzrastała. W pewnym momencie gra gości nabrała tempa i zaczęli odrabiać straty. Kluczową rolę odegrał Damian Miller, który imponował wysoką skutecznością w ataku. W końcówce seta goście próbowali jeszcze przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak Patryk Strzeżek swoim skutecznym atakiem przekreślił tę szansę.

Czwartą odsłonę spotkania obie ekipy rozpoczęły od walki punkt za punkt. Tak zaciętą wymianę szybko zakończył jednak Damian Schulz, który posłał dwa asy serwisowe, a ponadto drażnił rywali kąśliwymi zagrywkami. W dalszym fragmencie gry dobrze wypadł niekwestionowany lider Jokera – Patryk Strzeżek, bowiem za sprawą jego ataków pilanie objęli prowadzenie 18:13. Całkiem nieźle poradził sobie Dawid Wojdyński, który skutecznie blokował i atakował ze środka siatki. W drużynie Interpromexu sytuację ratował jeszcze Damian Miller. W końcowej części seta będzinianie ponownie nawiązali walkę z rywalami, jednak za późno, bowiem Patryk Strzeżek skutecznym atakiem zakończył trzecią odsłonę 25:20 i całe spotkanie 3:1 na korzyść Jokera Piła.

Joker Piła – MOS Interpromex Będzin 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:20)

Joker Piła: Strzeżek, Kaczmarek, Gorzewski, Schulz, Przybyła, Wawrzyńczyk, Majcherek (libero) oraz: Paszek, Wojdyński, Jutrzenka, Dobosz

MOS Interpromex Będzin: Zarankiewicz, Kantor, Wójtowicz, Syguła, Szczygieł, Dzierżanowski, Potera (libero) oraz Miller, Łapuszyński, Michalak