Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo Lubina

I liga M: Pewne zwycięstwo Lubina

Zaledwie trzech setów potrzebował MKS Cuprum Lubin, aby rozprawić się z miejscowym Ślepskiem Suwałki. Drużyna gospodarzy okazała się nadzwyczaj gościnna, oddając przeciwnikowi wiele punktów za sprawą zepsutych zagrywek.

Spotkanie rozpoczęła zagrywka w siatkę Jakuba Radomskiego, kolejny punkt dla zespołu z Lubina zdobył blokiem Robert Szczerbaniuk. W następnej akcji zatrzymany przed chwilą Skrzypek wybija piłkę w ataku po rękach utytułowanego środkowego i tym samym zdobywa pierwsze oczko dla Ślepska. Elementem gry, który najczęściej punktował była… zepsuta zagrywka. Po ataku Żuka z szóstej strefy drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:6 dla gości. Po powrocie na parkiet przewagę zespołu z Lubina powiększył Romać, atakując skutecznie po skosie. Przewaga gości wzrosła do pięciu punktów przy stanie 13:8. Na drugiej przerwie technicznej Cuprum Mundo prowadziło 16:12, a autowy atak Górskiego chwilę po wznowieniu gry powiększył prowadzenie do pięciopunktowego buforu bezpieczeństwa. Kiedy set wchodził w decydującą fazę, goście nie mieli zamiaru dopuścić do głosu siatkarzy Ślepska. Pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24:16, jednak Piórkowski posłał zagrywkę w siatkę. Zespół z Lubina nie zmarnował drugiej szansy, set zakończył Robert Szczerbaniuk w kolejnej akcji.

Drugą odsłona zaczęła się od obrony Romacia, po której piłka dotknęła sufitu. Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, kiedy ekipie gości odgwizdany został błąd podwójnego odbicia (8:6). Chwilę później skuteczny atak Romacia, blok na Skrzypkowskim, atak z przechodzącej piłki Piórkowskiego oraz as serwisowy Antosika wyprowadziły zespół z Lubina na prowadzenie 12:8. Do drugiej przerwy technicznej przewaga stopniała do dwóch punktów. Po powrocie na parkiet gospodarze doprowadzili do remisu już przy stanie 17:17. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że kibiców czeka zacięta i wyrównana końcówka seta. Za sprawą dwóch bloków pary Rudewicz-Radomski było 23:23, jednak skuteczny atak z wykorzystaniem rąk blokujących oraz punktowy atak z krótkiej Węgrzyna sprawił że to Cuprum Mundo cieszył się ze zwycięstwa w drugiej partii.

Trzeci set również zaczął się od wyrównanej walki i po raz kolejny zawodnicy schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:6, jednak tym razem to gospodarze prowadzili. Zespół z Lubina na pierwsze w tej odsłonie prowadzenie wyszedł przy stanie 10:9, za sprawą nieudanego ataku Stępnia. Na drugiej przerwie technicznej było 16:15 dla Ślepska, a chwilę później po trzypunktowej serii gospodarze prowadzili 19:16. Festiwal błędów po stronie zespołu z Suwałk pozwolił wrócić do gry gościom. Od stanu 22:22 siatkarze Ślepska na srebrnej tacy podali piłkę meczową przeciwnikowi, a Ci wykorzystali ją w mgnieniu oka, kończąc set przy stanie 25:22.

MVP spotkania wybrany został libero zespołu z Lubina, Sebastian Tylicki.

Ślepsk Suwałki – MKS Cuprum Lubin 0:3
(17:25, 23:25, 22:25)