Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Chłopcy się starają

Dariusz Luks: Chłopcy się starają

Trefl Gdańsk przegrał kolejne spotkanie 0:3 i nadal pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. - Myślę, że zespół z Gdańska mimo wszystko gra dobrą siatkówkę i będzie wygrywał tu kiedyś spotkania - powiedział Piotr Makowski.

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Delecty Bydgoszcz): – Cieszymy się bardzo z tych trzech punktów. Dzięki mądrej i rozważnej grze udało nam się ustawiać sety od początku na naszą korzyść. Teraz mamy przerwę w rozgrywkach. Będziemy próbowali troszkę lepiej poukładać naszą grę. Z niecierpliwością czekamy na mecz z Jastrzębiem.

Grzegorz Łomacz (kapitan Trefla Gdańsk): – Gratuluję zwycięstwa przeciwnikowi. Zagrali dzisiaj dobrze, kontrolowali mecz. My tę przerwę wykorzystamy teraz na ciężką pracę, bo jest wiele elementów do poprawienia. Myślę, że w przyszłości będziemy walczyć z dobrym skutkiem o pozytywne rezultaty.

Piotr Makowski (trener Delecty Bydgoszcz): – Cieszymy się bardzo z tych trzech punktów. Myślę, że zespół z Gdańska mimo wszystko gra dobrą siatkówkę i będzie wygrywał tu kiedyś spotkania. Tym bardziej dla nas dobrze, że wygraliśmy na tym gorącym terenie. Wyjeżdżamy do domu w świetnych nastrojach. Zostaje tylko dobrze wykorzystać tę dwutygodniową przerwę w rozgrywkach, aby poprawić to, nad czym jeszcze trzeba popracować. Czekaliśmy na to od dłuższego czasu, aby móc spokojnie potrenować. Chciałbym także pogratulować swojemu zespołowi i Marcinowi Wice w zdobyciu MVP tego spotkania.

Dariusz Luks (trener Trefla Gdańsk): – Powiem tak… Przegraliśmy spotkanie, ale możemy zapewnić kibiców, że będziemy walczyć. Pozostaje tylko pracować jeszcze ciężej, żeby dobrze grać w siatkówkę. My tego meczu nie przegraliśmy w ataku. Graliśmy z przeciwnikiem jak równy z równym we wszystkich elementach, ale niestety popełniliśmy za dużo juniorskich błędów. Cieszy mnie bardzo dobra współpraca w linii blok-obrona, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzić wiele kontrataków. Zespół pracuje ciężko, chłopcy starają się. Niestety, ale widać ile brakuje nam do takiego zespołu, jakim jest Bydgoszcz. Gratuluję zwycięstwa drużynie przyjezdnej, która z pewnością przyjechała tu po trzy punkty.