Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Robert Strzałkowski: Bardzo wierzę w ten zespół

Robert Strzałkowski: Bardzo wierzę w ten zespół

fot. archiwum

- Chcemy zagwarantować sobie pewne miejsce w czołowej czwórce. Do rozpoczęcia play-off jest blisko trzy miesiące i głęboko wierzę w to, że nasza forma pójdzie w górę - mówi Robert Strzałkowski, trener drugoligowego zespołu AZS Politechniki Warszawskiej.

Po dłuższej przerwie czas powoli wracać na ligowe parkiety. Jak prezentuje się forma pana podopiecznych po błogim, świąteczno-noworocznym lenistwie?

Robert Strzałkowski: Forma zawodniczek jest jeszcze „świąteczna”, ale trudno się temu dziwić, skoro mieliśmy tak długą przerwę. Spora część dziewczyn pochodzi spoza Warszawy i w domach nie były już od kilku tygodni czy miesięcy. Więcej takich przerw nie przewidujemy. Każdy, kto kiedykolwiek trenował siatkówkę wie, że blisko dwa tygodnie bez treningu sprawia, że zawodniczka staje się – mówiąc kolokwialnie – „drewniana”. Ubiegły tydzień potraktowaliśmy dosyć luźno na wejście w cykl treningowy. W tym tygodniu ruszamy z normalnymi przygotowaniami do ligi. Jest nad czym pracować.

W ostatni weekend wzięliście udział w towarzyskim turnieju, organizowanym przez LSW Warszawa, w którym zajęliście drugie miejsce. Jest pan zadowolony z występu swojej drużyny w tych zawodach?Sam wynik turnieju jest sprawą mało istotną. Oczywiście każdy chce wygrywać, ale nie temu służyły te mecze. W przeciwieństwie do innych drużyn graliśmy w każdym meczu inną szóstką, ponieważ cały zespół musi powoli wejść w rytm meczowy. Dobre akcje mieszaliśmy ze słabymi, ale kładę to na barki przerwy i „zastania”. Ogólnie turniej wyszedł pozytywnie, chociaż mamy sporo do nadrobienia, co pokazały głupio tracone punkty.

Do końca rundy zasadniczej zostało już tylko 5 spotkań. Małymi krokami zbliżamy się więc do play-off, w których jak na chwilę obecną zmierzycie się z LSW Warszawa. Myślicie już powoli o tej rywalizacji?

Tych małych kroków zostało jeszcze dużo, ale faktycznie najważniejsze mecze dopiero przed nami. Najpierw chcemy zagwarantować sobie pewne miejsce w czołowej czwórce, bo to jest dla nas priorytet. Do rozpoczęcia play-off jest blisko trzy miesiące i głęboko wierzę w to, że nasza forma pójdzie w górę i mecze, które gramy zaprocentują doświadczeniem. Nie skupiamy się na drużynie LSW, ponieważ w naszym zasięgu są wszystkie zespoły w naszej grupie i tylko od nas samych zależy, czy wykorzystamy swoje umiejętności.

W zeszłym sezonie w fazie play-off musieliście uznać wyższość Politechniki Radomskiej i skończyliście ligę na 3 lokacie. Mniemam, że w tegorocznych rozgrywkach wasze ambicje sięgają nieco wyżej?

Mecze z Politechniką Radomską nam nie wyszły, co oczywiście nie jest usprawiedliwieniem, bo przegraliśmy zasłużenie. W tym sezonie dysponuję lepszą drużyną, ale za to mniej doświadczoną w porównaniu do zeszłosezonowych rozgrywek. Moim zdaniem realnie możemy myśleć o wyjściu z grupy, chociaż faworytem nie jesteśmy. Czas pokaże, czy nasze cele i chęci wystarczą do sprawienia niespodzianki. Ja bardzo wierzę w ten zespół, ale na parkiecie dziewczyny są same i tylko od ich zaangażowania oraz umiejętności zależy, czy coś ugramy.

Wracając do bieżących spotkań – przed wami mecz z warszawskim AWF, z którym wygraliście już w I rundzie, a także podczas ostatniego turnieju. Znacie się już więc chyba jak łyse konie i nic was już wzajemnie nie zaskoczy?

Mecze pomiędzy Politechniką a AWF mają swoją własną historię. Mimo że jest to spotkanie ligowe, to niesie za sobą większy ładunek emocji. Zawodniczki znają się bardzo dobrze i niektóre z nich są dobrymi znajomymi. Na boisku jednak nie ma sentymentów i każdy chce pokazać, kto „rządzi” w Warszawie. Drużyna AWF-u dysponuje bardzo wysokim składem, ale ma to swoje plusy i minusy. To, że nie przegraliśmy z AWF-em w tym sezonie o niczym nie świadczy. Do meczu podejdziemy bardzo poważnie, ponieważ punkty są nam bardzo potrzebne. Jeśli zagramy na swoim poziomie, to powinniśmy być spokojni o wynik.

Rozmawiała: Aneta Stożek- azspw.pl

źródło: azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved