Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Robertlandy Simon Aties w Copra Piacenza

Robertlandy Simon Aties w Copra Piacenza

fot. archiwum

Copra Piacenza w tym sezonie zdecydowanie zawodzi. W ligowej tabeli włoskiej serie A zajmuje dopiero 12 miejsce. To nie przeszkodziło jednak włodarzom klubu, aby skusić jednego z najlepszych środkowych świata - Robertlandy Simona Atiesa do podpisania kontraktu.

Włodarze klubu prowadzili z Kubańczykiem rozmowy już od grudnia minionego roku, lecz na drodze do sfinalizowania transferu stał kubański rząd. Dziś jednak Guido Molinaroli ogłosił, iż były kapitan Kubańczyków i jeden z najlepszych środkowych na świecie związał się z włoskim klubem trzyletnią umową.

Przyjście Robertlandy Simona Atiesa to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w Piacenzy. Po tym, jak w ubiegłą sobotę trener Angelo Lorenzetti definitywnie podał się do dymisji, schedę po nim przejął Luca Monti. Nowy szkoleniowiec w swojej karierze prowadził już dwa inne kluby Serie A: w sezonie 2007/2008 – Cimone Modenę, a w sezonie 2010/2011 – Acqua Paradiso Monzę Brianzę. Po zakończeniu przygody z Monzą objął funkcję pierwszego szkoleniowca występującej w Serie A2 Castellanie Grotte, zajmującej obecnie fotel lidera w ligowej tabeli.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved