Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wrocławianki w dobrych nastrojach wracają z Chorwacji

Wrocławianki w dobrych nastrojach wracają z Chorwacji

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław po raz kolejny udowodniły, że w Pucharze Challenge czują się jak ryba w wodzie. W 1/16 finału rozgrywek podopieczne Rafała Błaszczyka pokonały mistrzynie Chorwacji, ZOK Vukovar w trzech setach.

Lekko, łatwo i przyjemnie, tak w telegraficznym skrócie można opisać to, co działo się dzisiaj nad Dunajem, gdzie podopieczne Rafała Błaszczyka w pierwszym meczu 1/16 finału Challanege Cup grały z ZOK Vukovar.

Pierwszy set tego spotkania, jak się później okazało, był najbardziej emocjonującym. Impel Gwardia Wrocław źle weszła w to spotkanie, co pozwoliło rywalkom zwietrzyć swoją szansę. Kilka błędów na początku tej partii sprawiło, że Chorwatki zaczęły miarowo zwiększać przewagę nad Polkami. Pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy stanie 8:5 dla gospodyń. Po powrocie na parkiet nadal Gwardzistkom nie szło, dlatego przy stanie 10:5 na przerwę na żądanie zdecydował się Rafał Błaszczyk. Chwila oddechu podziałała wyraźnie mobilizującą na wrocławianki, które zaczęły odrabiać straty. Od stanu 12:7 dla ZOK-u potrafiły one wyjść na prowadzenie 13:12. Mimo tego druga przerwa techniczna to po raz kolejny przewaga Chorwatek 16:13. Polki, wyraźnie podrażnione takim obrotem sprawy, dość szybko się zmobilizowały i potrafiły momentalnie odrobić rosnącą przewagę gospodyń. Kiedy na tablicy wyników widniał już rezultat 22:19 dla Impel Gwardii wydawało się, że pierwszy set padnie bez problemów łupem wrocławianek. Nic jednak z tego nie wyszło, ponieważ Chorwatki nie dość, że doprowadziły w końcówce do wyrównania, to jeszcze czterokrotnie miały piłki setowe. Po nerwowej końcówce górą jednak były Gwardzistki, które wykorzystały już drugiego setbola i wygrały tę partię 30:28.

Kolejna odsłona nie wzbudziła już takich emocji jak premierowa. Od początku wyraźną przewagę uzyskały Polki i nie pozwoliły rywalkom, tak jak w pierwszym secie, na uwierzenie w swoją szansę. Jeszcze początek seta nie wskazywał na to, że Impel Gwardia tak łatwo wygra tę odsłonę. Pierwsze przerwa techniczna to zaledwie dwa punkty przewagi podopiecznych Rafała Błaszczyka (8:6). W dalszej części seta wrocławianki kontynuowały swoją konsekwentną grę, nie popełniając błędów z pierwszej partii. To pozwoliło im na spokojne kontrolowanie losów tej odsłony i prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:11. Od tego momentu na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. ZOK nie był w stanie się niczym przeciwstawić Polkom. Jeszcze przy stanie 19:15 najzagorzalsi kibice Chorwatek, których tego dnia zasiadło na trybunach 500, mogli wierzyć w sukces swojej ekipy. Jednak złudzenia szybko prysły, bo od tej pory Impel Gwardia zdobyła 5 punktów z rzędu. Ostatecznie w tej partii wrocławianki zdemolowały Chorwatki 25:16.

Trzecia partia tego meczu rozpoczęła się identycznie jak druga. Polki spokojnie, od samego początku budowały swoją przewagę. Wynik w tym secie oscylował przez cały czas w granicach 4-5 punktów na korzyść wrocławianek. Pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy stanie 8:4, natomiast druga przy 16:11. Tego dnia już nic nie było w stanie odebrać pewnego zwycięstwa drużynie z Wrocławia. Jej przewaga rosła z każdą piłką, równie szybko w szeregach gospodyń gasła nadzieja. Nawet przez chwilę prowadzenie Gwardzistek nie było zagrożone, a wyniki 20:14 i 22:17 tylko to potwierdzają. Ostatecznie trzecią partię wrocławianki wygrały 25:20, a całe spotkanie 3:0.