Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Szymon Pałka: Najlepiej odnajduję się w ataku, albo na przyjęciu

Szymon Pałka: Najlepiej odnajduję się w ataku, albo na przyjęciu

fot. archiwum

- W sobotnim meczu wzięli odwet za to, co wydarzyło się w Rzeszowie. My ze swej strony żałujemy, że przegraliśmy. Najbardziej szkoda nam końcówki w pierwszym secie, bo graliśmy dość dobrze - mówi przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, Szymon Pałka.

Nie udało wam się pokonać AZS-u Częstochowa. Można powiedzieć, że zrewanżowali się wam w stu procentach za porażkę w pierwszej części sezonu.

Szymon Pałka: – To prawda. W sobotnim meczu wzięli odwet za to, co wydarzyło się w Rzeszowie. My ze swej strony żałujemy, że przegraliśmy. Najbardziej szkoda nam końcówki w pierwszym secie, bo graliśmy dość dobrze i być może gdyby nie nasze błędy, to mecz potoczyłby się inaczej. Uciekło nam kilka punktów, co przeciwnik wykorzystał i rozegrał danego seta na swoją korzyść. Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej partii. Moim zdaniem była szansa na pokonanie częstochowian, ale gdybyśmy to my popełnili mniej błędów. Stało się inaczej. Trudno, taki jest sport.

Jak to się stało, że zacząłeś grać w siatkówkę?– Zawsze byłem dość wysokim chłopakiem. W szkole podstawowej – to było chyba w czwartej klasie – mój nauczyciel od wychowania fizycznego zaproponował mi, abym przyszedł na trening. Na treningi dodatkowo namówił mnie jeszcze mój kolega i w końcu zdecydowałem się pójść. Spodobało mi się na zajęciach i tak już zostało.

Na chwilę obecną grasz na pozycji albo atakującego, albo przyjmującego. Która bardziej ci odpowiada?

– Rzeczywiście gram obecnie na dwóch pozycjach – ataku i przyjęciu – w zależności od potrzeby. Obydwie pozycje mi pasują. W latach, w których już grałem zdarzyło mi się, że występowałem nawet na środku.

Czyli pozostała jeszcze możliwość gry jako libero i rozgrywający, aby sprawdzić swoje możliwości na każdej pozycji na boisku?

– Jako libero też grałem. Zagrałem kiedyś nawet dwa mecze na tej pozycji. Jednak ja najlepiej odnajduję się w ataku, albo na przyjęciu.

Codziennie trenujecie, rozgrywacie mecze, podróże też zajmują sporo czasu, czy w związku z tym udaje ci się jeszcze znaleźć wolną chwilę dla siebie?

– Rzadko mi się to udaje, ale robię co mogę, żeby wygospodarować chociaż chwilę dla siebie.

To jeśli masz już tą chwilę, co wtedy lubisz robić?

– To, co każdy młody człowiek. Spędzam czas z przyjaciółmi, chodzę do kina.

Masz swojego siatkarskiego idola? Jest ktoś na kim się wzorujesz?

– Nie, nie ma takiego zawodnika. Wielu siatkarzy podziwiam, szanuję za to, co osiągnęli. Jednak jednego, na którym bym się wzorował, nie mam.

Jakie jest największe marzenie Szymona Pałki?

– Medal na olimpiadzie.

A zatem tego ci serdecznie życzymy.

– Dziękuję bardzo.

* rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved