Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nieciekawa sytuacja w Treflu, ale Chiappini chce zostać

Nieciekawa sytuacja w Treflu, ale Chiappini chce zostać

fot. archiwum

Atmosfera wokół drużyny Atomu Trefl Sopot robi się coraz gęstsza. Coraz głośniej mówi się nie o grze drużyny, a o jej problemach finansowo-organizacyjnych. Z drużyną chce jednak pozostać trener Alessandro Chiappini.

Włoski szkoleniowiec Atomu nie zastanawia się nad ewentualną dymisją. – Ciężko pracuję w Sopocie i przynosi to rezultaty. Mimo porażki w Bielsku-Białej wciąż jesteśmy wiceliderem PlusLigi Kobiet, a w Lidze Mistrzyń przegraliśmy tylko jedno spotkanie. Nadal mam ważny kontrakt z klubem. Nie mam pojęcia, co się wkrótce wydarzy, ale skupiam się na mojej robocie – zapewnia Chiappini w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu. Trener wicemistrzyń Polski jest zaskoczony sytuacją, w której znalazł się obecnie jego klub. Według niego fakt, że klub w ciągu kilkunastu dni opuszczają jego prezes, wiceprezes oraz dyrektor sportowy nie jest normalną sytuacją. Mimo wszystko Chiappini stara się zachować spokój, by nerwowość nie udzieliła się jego zawodniczkom. – Powtarzam im, by nie martwiły się pogłoskami, tylko skupiły się na swoich obowiązkach – wyjaśnia Chiappini i dodaje: – Nie chcę mówić o finansach. O te kwestie proszę zapytać działaczy. Na pewno jednak nie opuszczę mojej drużyny. Nigdy bym się nie zdecydował na taki krok.

O tym, że sytuacja w klubie nie jest za wesoła mówią same zawodniczki. – Pozostaje wiele pytań, na które nie mamy odpowiedzi. Jest nowy sztab ludzi, który pracuje, aby dziura budżetowa została załatana. Mówi się nam, że mamy być spokojne. Przyznam jednak, że atmosfera się pogorszyła. Każdy jest nerwowy, niepewny swojej roli w drużynie. To się odbija na grze, chociaż chciałabym powiedzieć, że tak nie jest – stwierdziła ze smutkiem Izabela Bełcik.

źródło: naszemiasto.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved