Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk tylko z punktem wyjeżdża z Jaworzna

I liga M: Ślepsk tylko z punktem wyjeżdża z Jaworzna

Siatkarze Ślepska Suwałki do Jaworzna udali się po trzy punkty. Po dwóch pierwszych setach wydawało się, że cała pula pozostanie u gospodarzy. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami, a całe spotkanie wygrali energetycy.

Początek potyczki wcale nie wróżył gospodarzom prowadzenia 2:0 w setach. Na pierwszą przerwę techniczną ekipy zeszły po ataku Górskiego i przy prowadzeniu gości 8:4. Trzy-czteropunktowe prowadzenie Ślepska utrzymywało się przez kilka kolejnych akcji, jednak po zdobyciu dziesiątego punktu gra ekipy z Suwałk stanęła. Blok Energetyka, błędy w ataku przyjezdnych oraz zbicie Glinki wyrównały po 10. Po asie Górskiego przyjezdni odskoczyli na dwa oczka, jednak gospodarze nadal naciskali, doprowadzając do zaciętej końcówki. Ślepsk nie wykorzystał piłki setowej, a po skutecznym bloku przeszła ona na stronę jaworzan, którzy wygrali ostatecznie do 25.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony ponownie należały do przyjezdnych, którzy po bloku Rudzewicza odskoczyli na 4:1. Ekipa Sławomira Gerymskiego szybko się jednak pozbierała i niedługo potem prowadziła już 6:4. Miejscowi nabrali wiatru w żagle i zaczęli pracować na coraz wyższą przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona sześć oczek, po błędzie Skrzypkowskiego. Ślepsk walczył jednak do końca i as Jurkoića zbliżył jego drużynę do rywali na jeden punkt straty (12:13). Energetycy nie pozwolili ekipie z Suwałk na zrównanie się punktami i po niedługim czasie ponownie odskoczyli na trzy oczka (19:16). Udało im się dowieźć te kilka punktów do końca, a dodatkowo w ostatnich akcjach dołożyli do przewagi kolejne dwa oczka. Set zakończył się blokiem na Rudzewiczu.

Początek trzeciego seta ponownie lepiej rozpoczęli goście, którzy po dwóch asach Górskiego prowadzili 6:4, a chwilę później po bloku Stępnia i Skrzypkowskiego 7:4. Gdy ten drugi zagrał asa serwisowego, trener Gerymski interweniował po raz drugi, gdyż jego podopieczni przegrywali już 6:10. Po asie serwisowym Łaby ta przewaga stopniała jednak do dwóch oczek i było 10:8. Po bloku Skrzypkowskiego wzrosła ponownie (14:10). Wtedy ponownie gospodarze zbliżyli się na jeden punkt (13:14). Przyjezdni starali się jak mogli, by przedłużyć to spotkanie. I tym sposobem Stępień zaserwował asa, a Rudzewicz punktował blokiem (22:17). Wygrana w secie stała się faktem, gdy przyjezdni postawili potrójny skuteczny blok.

Przegrana zmobilizowała ekipę z Jaworzna, która po zagrywkach Adamajtisa prowadziła 6:2. Po pierwszym czasie technicznym Ślepsk zniwelował przewagę rywali do dwóch punktów. Z kolei po bloku Stępnia i kontrze Jurkoica wyrównali po 11, by następnie po kiwce Stępnia wyjść na prowadzenie 14:13. Dwa bloki na Radomskim pozwoliły gospodarzom zejść na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:14. Gdy przez suwalski blok nie przedarł się Adamajtis, ponownie na tablicy wyników widniał remis (16:16). Po kolejnym bloku na Adamajtisie i autowym zbiciu Glinki goście odskoczyli na trzy oczka (21:18). Taką przewagę utrzymali już do końca i tym samym losy spotkania ważyć miały się w tie-breaku.

Bardzo źle wypadli w otwarciu seta decydującego gospodarze. Nie potrafili skutecznie zakończyć ataku. Po autowym zbiciu Kozłowskiego goście prowadzili 4:0. Jaworzanom udało się jednak odrobić część strat, a zmieniali się z rywalami stronami boiska już przy swoim jednopunktowym prowadzeniu. Kontra Adamajtisa podwyższyła je do dwóch oczek (12:10), a po bloku na Skrzypkowskim miejscowi cieszyli się z pierwszej piłki meczowej. Całe spotkanie zakończył Adamajtis.

Energetyk Jaworzno – Ślepsk Suwałki 3:2
(27:25, 25:20, 18:25, 22:25, 15:12)

Energetyk: Michalski, Kwasowski, Adamajtis, Glinka, Żmuda, Kozłowski, Sobczak (libero) oraz Łaba i Jędryczka
Ślepsk: Stępień, Jurkojć, Skrzypkowski, Rudzewicz, Radomski, Górski, Dembiec (libero) oraz Rohnka i Wasilewski