Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sparta wywiozła trzy punkty z Ostrowca Św.

I liga K: Sparta wywiozła trzy punkty z Ostrowca Św.

Siatkarki warszawskiej Sparty udanie rozpoczęły nowy rok, wygrywając wyjazdowe spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sparta wygrała 3:1 z AZS KSZO zgarniając komplet punktów i wyprzedzając rywalki w tabeli I ligi kobiet.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne i szybko odskoczyły ostrowczankom na cztery punkty (3:7). Ambitna pogoń sprawiła, że pierwszy remis pojawił się na tablicy przy stanie 12:12. Wyrównana walka trwała do wyniku po 21. W decydujących momentach pierwszego seta w ataku dobrze spisywała się Sylwia Chmiel i to ona zakończyła skuteczną akcją tę odsłonę. Jak się później okazało, to było wszystko, na co tego dnia było stać ostrowczanki.

W drugim secie trener Roman Murdza zmuszony był wykorzystać pierwszy czas już po trzech serwisach gości. Reprymenda poskutkowała i już po chwili akademiczki doprowadziły do remisu po 4. Ostatni remis zanotowano przy stanie po 12, po czym spartanki wypracowały sobie czteropunktową przewagę, której nie oddały już do końca partii, ostatecznie wygrywając do 19.

W trzeciej partii od początku dominowały przyjezdne. Ostrowczanki przegrywały już 15:20, gdy sygnał do walki dała kapitan zespołu, Iwona Kosiorowska. To ona zdobyła cztery z pięciu ostatnich punktów dla AZS KSZO. I choć podopieczne trenera Romana Murdzy doprowadziły do remisu po 22, pozostałe trzy punkty padły łupem spartanek.

W czwartym secie AZS WSBiP KSZO popełnił zbyt wiele prostych błędów, by doprowadzić do wymarzonego tie-breaka. Serwisy w aut lub siatkę oraz błędy w przyjęciu i rozegraniu nie pomogły w osiągnięciu celu. Wyrównana walka ponownie trwała tylko do połowy seta. Ostatecznie czwarty set zakończył się przegraną do 20, a cały mecz wynikiem 1:3. Tym samym drużyna Sparty Warszawa wyprzedziła w tabeli ostrowiecki zespół, bowiem przed meczem traciła tylko dwa punkty do zajmującego ósmą pozycję AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec – MUKS Sparta Warszawa 1:3
(25:23, 19:25, 22:25, 20:25)

KSZO: Słonecka, Bernatowicz, Tomsia, Kosiorowska, Chmiel, Król, Soja (libero) oraz Brojek, Nowakowska, Mazur i Świerszcz
Sparta: Toborek, E. Polak, Wawrzyniak, Głaz, Ściborska, Gryko, Bulbak (libero) oraz K. Polak i Sikorska