Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udana inauguracja roku „miedziowych”

I liga M: Udana inauguracja roku „miedziowych”

Podopieczni Pawła Szabelskiego po serii przegranych pięciosetowych pojedynków wygrali przed własną publicznością z gorzowskim GTPS-em i to za trzy punkty. Cuprum MUNDO Lubin, pokonując sąsiada w tabeli, opuścił ostatnie miejsce.

Pierwszy set to walka punkt za punkt od samego początku. Kiedy miejscowi odskoczyli w końcówce na 22:19 wydawało się, że spokojnie wygrają seta, ale dwa błędy w ataku doprowadziły do stanu 22:22. Ostatnie słowo należało jednak do „miedziowych”, którzy wygrali 25:23.

W drugiej partii gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili gościom nawet przez chwilę pomyśleć o zwycięstwie. Znakomicie w bloku spisywali się Szymon Romać oraz Szymon Piórkowski.

W trzecim secie miejscowym przydarzył się przestój, co skrzętnie wykorzystali goście, pewnie rozstrzygając partię na swoją korzyść 25:18.

Od początku czwartej odsłony toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, jednak później kilka pojedynczych bloków w wykonaniu Michała Żuka i Roberta Szczerbaniuka sprawiły, że set, jak również całe spotkanie, ułożyły się po myśli lubinian. Lubinianie przed meczem zapowiadali, że zrobią wszystko aby wygrać ten pojedynek.

W spotkaniu z GTPS cały zespół Cuprum MUNDO pokazał ogromną wolę walki i skuteczność w ataku. Również w polu serwisowym gospodarze spisywali się bardzo dobrze, zdobywając wiele punktów bezpośrednio z zagrywki. Lubinianie konsekwentnie realizowali założenia taktyczne, celując flota w Pawła Maciejewicza, mającego spore problemy z jej przyjęciem. W zespole gorzowian ciężar gry na swoich barkach trzymał Michał Błoński, który swoją skutecznością utrzymywał przyjezdnych w grze.

Miejscowi zasłużenie wygrali 3:1, dzięki czemu wyprzedzili GTPS w tabeli.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – GTPS Gorzów Wlkp 3:1
(25:23; 25:19; 18:25; 25:20)

Cuprum: Antosik, Szczerbaniuk, Węgrzyn, Romać, Żuk, Piórkowski, Tylicki (libero) oraz Kordysz, Klucznik i Kostecki
GTPS: Neroj, Maciejewicz, Błoński, Lubiejewski, Polański, Wojtysiak, Gaca (libero) oraz Mysera