Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębianie zainaugurują przyszły sezon meczem w Londynie?

Jastrzębianie zainaugurują przyszły sezon meczem w Londynie?

fot. archiwum

O tym, iż prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki słynie z pomysłowości, wiedzieliśmy już od dawna. Tym razem zarząd klubu zaproponował rozegranie spotkania inaugurującego sezon 2012/2013 w... Londynie.

Polskie kluby coraz częściej próbują upodabniać się do wielkich zespołów z zagranicy, których fani przekraczają siedmiocyfrowe liczby. Dziś na wzór amerykańskiej ligi NBA prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki wpadł na pomysł, by pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrany został w stolicy Anglii. – Dlaczego Londyn? W sierpniu odbędą się tam igrzyska. Wszyscy będą żyli jeszcze tą sportową imprezą, mieszka tam wielu naszych rodaków, a zagranie tam byłoby świetnym krokiem marketingowym dla naszego sponsora i dla naszego klubu – powiedział Faktowi Grodecki.

Trzeba jednak pamiętać, że siatkówka w Wielkiej Brytanii jest zdecydowanie sportem niszowym. Reprezentacja tego kraju nigdy nie zdobyła żadnego tytułu ani medalu, nie wystąpiła również w ani jednym prestiżowym turnieju międzynarodowym. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich zajmują obecnie 62. miejsce w rankingu FIVB i szczerze mówiąc w tym kraju nie ma miejsca na siatkówkę. Kto więc, prócz grupy Polaków, przyjdzie na mecz jastrzębian? Czy pomysł ten przyniesie więcej strat czy zysków? O tym możemy przekonać się jedynie organizując to spotkanie w Londynie.

źródło: Fakt, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved