Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: W Będzinie tym razem bez niespodzianki

PP: W Będzinie tym razem bez niespodzianki

Tym razem I-ligowcy z Będzina nie mieli szans w meczu Pucharu Polski. Bełchatowianie w trzech setach odprawili rewelację tegorocznych rozgrywek, MKS MOS Będzin. Podopieczni trenera Legienia szansę na rewanż mają już w piątek.

Gospodarze liczyli, że będą im sprzyjać inne piłki niż w PlusLidze (Molteny) oraz nietypowa, bo niewielka i ciemna hala. Przypominała ona tę, w której PGE Skra grała kilka lat temu w Bełchatowie przed wybudowaniem Energii. Tamte czasy pamiętają Mariusz Wlazły i Michał Winiarski, więc mogły im się przypomnieć pierwsze sukcesy drużyny.

Właśnie Wlazły najszybciej oswoił się z halą i piłkami. Po jego mocnych serwach mistrzowie Polski najłatwiej uzyskiwali przewagę. Nie musieli zbytnio się wysilać, bo gospodarze sprawiali wrażenie mocno stremowanych. Przejawiało się to w dużej liczbie błędów na zagrywce. Z drugiej strony trudno się dziwić, że nie zrażali się niepowodzeniami i ryzykowali – inaczej nie mieli szans na nawiązanie walki.

Im dłużej trwała gra, tym PGE Skrze szło ciężej. Z pewnością wygrana nie przyszła jej bardzo łatwo. Już w drugim secie przewagę zapewniła sobie dopiero w końcówce. Wygrywała tylko 21:20, ale później zdobyła kolejno trzy punkty, bo rywale mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki Marcina Możdżonka.

W ostatnim secie rozluźnieni zawodnicy MOS spisywali się nawet bardzo dobrze. Najwięcej problemów stwarzał potentatom leworęczny atakujący Mateusz Zarankiewicz, pewny w ataku i mocno serwujący.

Mimo wyrównanej walki trener Nawrocki w trzeciej partii zdecydował się na eksperyment i wpuścił na atak środkowego Wytze Kooistrę, który grał po przekątnej z Pawłem Woickim. Dotychczasowy zmiennik Wlazłego – Aleksandar Atanasijević – razem z Konstantinem Cupkoviciem oglądali grę jako kibice.

MKS MOS Będzin – PGE Skra Bełchatów 0:3
(18:25, 22:25, 23:25)

Składy drużyn:
MKS MOS Będzin: Zarankiewicz (14), Kantor (11), Wójtowicz (10), Syguła, Dzierżanowski (7), Szczygieł (3), Potera (libero) oraz Miller i Łapuszyński
Skra Bełchatów: Wlazły (9), Pliński (10), Kurek (11), Falasca (1), Winiarski (9), Możdżonekl (10), Zatorski (libero) oraz Bąkiewicz, Milczarek (libero), Kooistra (1) i Woicki