Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Wawrzyńczyk: Naszą mocną stroną jest zespołowość

Stanisław Wawrzyńczyk: Naszą mocną stroną jest zespołowość

fot. archiwum

Siatkarze pilskiego Jokera zmagania ligowe w minionym roku zakończyli w dobrych nastrojach, wygrywając 3:0 z BBTS-em. Ósma pozycja jednak nie zadowala siatkarzy z Piły: - Wiemy, że stać nas na wyższą lokatę - powiedział Stanisław Wawrzyńczyk.

Tuż po świętach wystąpiliście w Memoriale Zajączkowskiego i Małki. W ogólnym rozrachunku wasza gra wyglądała całkiem dobrze, a w klasyfikacji końcowej uplasowaliście się na drugiej pozycji. Jak możesz podsumować ten czas?

Stanisław Wawrzyńczyk: Był to świetny czas dla nas, bardzo cieszymy się z każdej możliwości wspólnego grania, zwłaszcza w okresie miedzy świętami a Sylwestrem, gdzie możemy zweryfikować naszą „formę poświąteczną”. Co do naszej gry, to na pewno była daleka od ideału.

Święta i witanie 2012 roku już za nami, akumulatory na dalszą część sezonu naładowane?– Zgadza się, święta, święta i po świętach. Był to bardzo dobry okres, potrzebny każdemu z nas. Wszyscy przed świętami mieli już lekki przesyt siatkówki, jak i siebie nawzajem, na szczęście mieliśmy chwilę czasu, żeby za tym wszystkim zatęsknić. Ja osobiście bardzo cenię sobie ten czas spędzony w Trójmieście z rodziną i znajomymi, ponieważ dodaje mi siły do życia i ciężkiej pracy na treningach. Więc jeśli chodzi o stronę mentalną, to akumulatory są z pewnością naładowane.

Po rundzie zasadniczej zajmowaliście 8. pozycję. Zadowala was taki rezultat?

– Na pewno nasza pozycja nie jest dla nas super zadowalająca i wiemy, że stać nas na wyższą lokatę w tabeli. I będziemy robić wszystko, żeby ciągle piąć się w górę.

Co jest waszą mocną stroną?

– Naszą mocną stroną jest zespołowość i wola walki.

Co jeszcze należy poprawić?

– Myślę, że każdy element naszej gry jest do poprawienia, dlatego ciągle trenujemy.

Przed wami starcie z liderem z Nysy. We własnej hali z teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem gracie dobrą siatkówkę, czy możemy zatem liczyć na emocjonujący mecz?

– Zgadza się, póki co lepiej nam wychodziły mecze z zespołami z góry tabeli. Liczę na to, że i tym razem nie zawiedziemy i zwyciężymy w tym spotkaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved