Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: ZAKSA musi przerwać złą passę

Młoda Liga: ZAKSA musi przerwać złą passę

fot. archiwum

Drużyna ZAKSY po ponad dwutygodniowej przerwie wróci do gry z nadzieją na przerwanie złej passy w rozgrywkach Młodej PlusLigi. Kędzierzynianie, którzy nie tak dawno byli wiceliderami tabeli, w pięciu meczach z rzędu nie zdobyli punktu.

W inauguracyjnym sezonie Młodej Ligi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zajęli siódme miejsce. W tym roku zespół chce wypaść lepiej. Zaszły w nim spore zmiany. Połowę drużyny stanowią nowi gracze, a niektórzy z nich, jak choćby środkowy Sebastian Warda czy atakujący Mateusz Piotrowski, mają na swoim koncie treningi z seniorami.

– Aspiracje mamy wysokie. Cele, które postawił nam zarząd i trener w tym sezonie, to minimum pierwsza czwórka – mówił na początku sezonu środkowy ZAKSY, Bartosz Wajdowicz.

I faktycznie, początek rozgrywek kędzierzynianie mieli bardzo udany. W pierwszej rundzie podopieczni Michała Chadały wygrali siedem z dziewięciu spotkań i przez dłuższy czas byli wiceliderem tabeli. Później karta się odwróciła. Od dziesiątej kolejki ZAKSA nie wygrała meczu. Co więcej, nie zdobyła nawet punktu, choć zmierzyła się z ekipami sklasyfikowanymi niżej od niej (z wyjątkiem Skry Bełchatów).– Na treningach wszystko wygląda bardzo dobrze. Przychodzi mecz i mamy ogromne wahania. Gramy dobrze, a za chwilę wszystko się sypie. Szukamy przyczyny i rozwiązania tego problemu. Po pierwszej, bardzo dobrej rundzie, teraz nam nie idzie. Musimy odnaleźć swoją dobrą grę, bo wszyscy wiemy, że potrafimy – mówił trener Michał Chadała.

Zespół z Kędzierzyna-Koźla zajmuje szóste miejsce w tabeli. Do czwartego AZS-u Delic-Polu Norwid Częstochowa traci tylko punkt, ale do strefy medalowej już pięć.

– Przed nami jeszcze kilka spotkań i myślę, że pokażemy lepszą grę. Mamy przyszłościowy zespół. Cały czas się rozwijamy i nie zamierzamy odpuszczać w walce o czołową czwórkę – uważa przyjmujący drużyny z Kędzierzyna-Koźla, Marcin Brzeziński.

Najbliższą okazją do poprawienia nastroju w zespole i podreperowania zdobyczy punktowej będzie pojedynek z ósmą w tabeli Politechniką. Mecz w Warszawie odbędzie się w niedzielę.

*Autor: Grzegorz Łabaj (MlodaLiga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved