Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Damian Słomka: Nikt nie wywiera na nas presji

Damian Słomka: Nikt nie wywiera na nas presji

fot. archiwum

Z drugoligowych Karpat Krosno do drugiej ligi w Danii przeniósł się przed tym sezonem Damian Słomka. obecnie zawodnik broni barw Ishoj Volley i jest bardzo zadowolony ze swojego wyboru. - Czujemy się mocni - mówi wychowanek Czarnych Radom.

O Damianie Słomce przed wyjazdem do Danii dużo częściej można było usłyszeć ze względu na grę na plaży. Jednak gdy przyszła oferta z duńskiego klubu, zawodnik postanowił zaryzykować. – Jak zwykle w takich sytuacjach jest sporo przypadku. Otrzymałem propozycję gry w Danii i zdecydowałem się spróbować swoich sił poza granicami – mówi w rozmowie z Echo Dnia Słomka.

Jak to w takich ligach bywa, siła drużyny podzielona jest pomiędzy licznych zawodników spoza danego kraju. Nie inaczej jest i w tym przypadku. – Pomimo tego, że to duński zespół, gra w nim tylko dwóch Duńczyków. Jest także dwóch Polaków, drugim Polakiem jest Marcin Janczak, dwóch Czechów, dwóch Bułgarów, Holender i Brazylijczyk. Czasem żartujemy, że dobierano nas według jakiegoś klucza, chociaż wiemy, że to przypadek – śmieje się siatkarz.

Dla zespołu Polaka najlepszym wyjściem byłby awans do rozgrywek wyżej. Jednak nie ma na to nacisku. – Chcemy awansować, ale w Danii ludzie inaczej podchodzą do życia i sportu. Nikt nie wywiera na nas presji. Wręcz odwrotnie, cały czas przypomina się nam, żebyśmy się nie przejmowali wynikami – mówi Słomka.A my wygrywamy i chcemy wygrywać. Rywalom nie pomagają nawet wzmocnienia z pierwszych zespołów. W finale turnieju towarzyskiego pokonaliśmy jednego z ubiegłorocznych medalistów mistrzostw Danii. Czujemy się mocni – dodał na koniec.Więcej w Echo Dnia

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved