Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe zawodniczki w Chemiku Police

Nowe zawodniczki w Chemiku Police

fot. archiwum

Niedawno informowaliśmy, że w polickim zespole testowane są nowe zawodniczki. Oficjalnie można potwierdzić, że kontrakt z klubem podpisały: Kinga Zielińska, Kristina Jordańska, Julia Żernowa, a także Petia Cekowa.

Kinga Zielińska: Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w AZS UMSC TPS Lublin. Stamtąd w 2004 roku trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, a w 2007 roku przeniosła się do Poznania, do miejscowego AZS AWF. Spędziła tam jednak niewiele czasu, gdyż w 2008 roku przeniosła się do Centrostalu Bydgoszcz, z którym to zdobyła 4. i 5. miejsce w lidze, a także 3. miejsce w Pucharze Polski. W ubiegłym roku podpisała kontrakt z Piecobiogaz Murowana Goślina. Urodzona w Świdniku 23-letnia lewoskrzydłowa ma już za sobą występy na arenie międzynarodowej. Wraz z reprezentacją Polski B pojechała w tym roku na na XXVI Letnią Uniwersjadę, gdzie wraz z ekipą trenera Rafała Błaszczyka zajęła 5. miejsce, występując we wszystkich meczach.

Wzrost: 186 cm
Waga: 79 kg
Zasięg w ataku: 305 cm
Zasięg w bloku: 285 cm

Kristina Jordańska: Pochodzi z Bułgarii i występuje na środku siatki. W sezonie 2010/2011 siatkarka ta występowała we Francji, w AS Saint-Raphaël Volley-Ball w Pro A. Po nieudanym sezonie wróciła jednak do ojczyzny i tam czekała na oferty zza granicy. I tym sposobem znalazła się w naszej drużynie.Wzrost: 195 cm
Zasięg w ataku: 305 cm
Zasięg w bloku: 295 cm

Julia Żernowa: urodziła się w roku 1985. Z zespołem Igtisadchi Baku ma już za sobą występy w europejskich pucharach, a w sezonie 2010/2011 skrzydłowa ta występowała na parkietach ligi rumuńskiej, w zespole CS Municipal Bucureşti. Zawodniczka ma 180 cm wzrostu.

Petia Cekowa Lubomirowa: Urodziła się w 1986 roku, pochodzi z Bułgarii i podobnie jak Kristina Jordańska ma za sobą występy w reprezentacji swojego kraju, gdzie grała m.in. w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2010 roku, zdobywając srebrny medal. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w klubie Akademik Sofia, a następnie występowała w CSKA Sofia. W sezonie 2007/2008 miała już okazję występować na polskich parkietach, grała wówczas w Centrostalu Bydgoszcz. Od 2008 roku skrzydłowa ta grała w Italii: w Santeramo Sport, w OSMO BpVi Vicenza i ostatnio w Volley Soverato.

Wzrost: 190 cm
Waga: 64 kg
Zasięg w ataku: 315 cm
Zasięg w bloku: 308 cm

Obecnie klub oczekuje na certyfikaty zagranicznych siatkarek.

źródło: chemik-police.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved