Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardoš: Jest między nami przepaść

Marek Kardoš: Jest między nami przepaść

fot. archiwum

Porażka z Jastrzębskim Węglem jest kontynuacją pechowej passy AZS-u Częstochowa. - W naszej grze pojawiają się przestoje, coś się zacina. To jest problem, który do nas wraca - mówił o kłopotach swojego zespołu Marek Kardoš.

W całym spotkaniu widoczna była zdecydowana przewaga gospodarzy. Czy widzi pan jakiekolwiek pozytywy w grze swojego zespołu po tej porażce?

Marek Kardoš:Pozytywem jest na pewno postawa Dawida Murka w ataku i stabilna gra Łukasza Wiśniewskiego. Nie grał źle Kuba Oczko, to są pojedyncze aspekty w grze naszego zespołu. Jednak grając z tak wymagającym rywalem, jak Jastrzębski Węgiel, wszyscy zawodnicy muszą zagrać na 120 procent swoich możliwości.

Co na chwilę obecną jest największym problemem pana zespołu? Elementy typowo sportowe, czy może psychika?Oczywiście, że mamy spore problemy z psychiką. Ale przede wszystkim w naszej grze pojawiają się przestoje, coś się zacina kiedy mamy problemy w przyjęciu i nie zdobywamy punktów w ataku. To jest problem, który do nas wraca, tak było w trzecim secie meczu z Politechniką Warszawską, tak samo w Bydgoszczy. Gubimy zaufanie do siebie wzajemnie i do samego siebie, zawodnik zaczyna myśleć o tym co się stanie jak nie przyjmie dokładnie czy jeśli popełni błąd. A na boisku nie ma na to czasu.

To początek pechowej passy AZS-u Częstochowa, możemy mówić o jakimś kryzysie?

Jest możliwe, że jakiś kryzys jest. Ale na dzień dzisiejszy nasza liga wygląda tak, że jest podział. Te cztery zespoły, które są w tabeli wyżej, absolutnie się wyróżniają. I w tym przypadku niestety muszę powiedzieć, że jest między nami przepaść.

Przed wami kilka dni na przygotowanie i zmianę gry na mecz Pucharu Polski. Czy w tak krótkim czasie gra zespołu może ulec znacznej poprawie?

– Na pewno Puchar Polski będzie zagrany w innym stylu, tam nie ma takiej presji. Mamy dwa mecze do rozegrania, wiadomo, że będę starał się włączyć do gry także innych zawodników, wprowadzić inny system. Zagra już Fabian, który wraca do zdrowia, na pewno w poniedziałek wróci już do treningu, to był drobny uraz, naciągnięcie mięśnia uda.

Siatkarze będą mieć przerwę noworoczną w treningach?

– W sobotę i w niedzielę wieczorem mamy normalnie treningi, więc jakiejś szczególnej przerwy nie będzie.

* Z Markiem Kardošem rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved