Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jakub Oczko: Musimy grać lepiej i będziemy grać lepiej

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel i AZS Częstochowa na przełomie roku zagrają ze sobą prawdziwy siatkarski maraton. Wczoraj walczyli ze sobą o punkty w PlusLidze, a zaraz po nowym roku zagrają dwumecz, którego zwycięzca awansuje dalej w rozgrywkach Pucharu Polski.

Mecz kończący rozgrywki na najwyższym szczeblu w 2011 roku mógł rozczarować wielu kibiców, którzy spodziewali się zaciętego pojedynku o ligowe punkty. Częstochowianie, którzy w pierwszej kolejce sprawili niespodziankę i zainkasowali trzy „oczka”, tym razem w słabym stylu ulegli do zera.

Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, ale później przyszło jakieś załamanie. O stylu porażki w drugim secie będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć – komentował Jakub Oczko, rozgrywający akademików, osamotniony na tej pozycji wobec kontuzji Fabiana Drzyzgi.

Porażka na początku zmagań ligowych okazała się być dodatkową mobilizacją dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. – Chcieliśmy się zrewanżować chłopakom z Częstochowy za tę porażkę w pierwszej kolejce. Jesteśmy zadowoleni, że to się skończyło po naszej myśli – mówił po meczu Zbigniew Bartman.Decydującym okazało się być słabe przyjęcie zagrywki po stronie gości. Ten element „posypał” się podopiecznym Marka Kardosa zwłaszcza w drugim secie, kiedy to przyjmowali pozytywnie na poziomie trzydziestu trzech procent a doskonale z zaledwie 19-procentową skutecznością.

Dziś rzeczywiście „siedziała” nam zagrywka, a co za tym idzie i blok. Odrzuciliśmy przeciwnika od siatki, co wielokrotnie ułatwiło nam stawianie bloku – przyznał „Zibi”.

To niczego nie tłumaczy. Musimy grać o każdą piłkę. Nie może nam się więcej zdarzyć taki mecz – mówił samokrytycznie Jakub Oczko, który nie miał zbyt wielu okazji do kombinacyjnego rozegrania.

Kapitan gospodarzy przyczyn sukcesu upatruje w dobrej postawie swoich kolegów, a nie w słabości rywali. – To my zagraliśmy bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy, którzy wchodzili na boisko wnieśli do gry coś cennego – mówił.

Przed dwoma styczniowymi pojedynkami w ramach Pucharu Polski nastroje w obu obozach są bojowe. – Musimy grać lepiej i będziemy grać lepiej – zapowiadał siatkarz AZS-u. – Do tych spotkań podejdziemy równie skoncentrowani i w równie bojowych nastrojach – zapewniał kapitan jastrzębian.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved