Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gospodarze bardzo gościnni w dwunastej kolejce PlusLigi Kobiet

fot. archiwum

To nie była udana kolejka dla gospodarzy. Tylko drużyny Muszynianki i Pałacu Bydgoszcz potrafiły na swoim parkiecie pokonać rywalki. W pozostałych spotkaniach pewnie triumfowały przyjezdne. Ponadto po kolejnej porażce pracę stracił Adam Grabowski.

W meczu „na szczycie" dwunastej kolejki spotkały się dwa zespoły, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca na podium i również w tegorocznych rozgrywkach mają aspiracje medalowe. Smaczku czwartkowej rywalizacji dodawał również fakt, że zarówno drużyna z Muszyny, jak i Bielska-Białej od ponad siedmiu kolejek nie zaznały porażki. Ostatecznie po trzysetowym, ale zaciętym boju lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski, siatkarki Muszynianki. Jednak w pierwszej i trzeciej partii bliskie zwycięstwa były również podopieczne Mariusza Wiktorowicza . W zaciętych, granych na przewagi końcówkach, wyższość wykazała jednak drużyna gospodarzy, która dzięki kompletowi punktów utrzymała fotel lidera rozgrywek. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca zespołu z Muszyny i reprezentacji Polski, Milena Radecka .

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0
(27:25, 25:21, 26:24)

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej szybko zapomniały o porażce w poprzedniej kolejce PlusLigi Kobiet. Po niespodziewanym rozstrzygnięciu w starciu z mielecką Stalą, tym razem podopieczne Waldemara Kawki nie sprawiły sobie i swoim kibicom niemiłej niespodzianki. Dąbrowianki w trzech setach pokonały akademiczki z Białegostoku, które z dorobkiem ośmiu punktów okupują ostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie toczyło się pod dyktando drużyny przyjezdnej, choć w drugiej i trzeciej partii siatkarki AZS-u dzielnie stawiały opór rywalkom. Zespołowi z Podlasia nie pomogła nawet kolejna rotacja na ławce trenerskiej. Pierwszym szkoleniowcem w czwartkowym spotkaniu był Czesław Tobolski, który jeszcze do niedawna pełnił rolę asystenta trenera Wiertiełki. Dzięki kompletowi punktów siatkarki Tauronu wróciły na trzecie miejsce w tabeli. Statuetka MVP powędrowała w ręce Izabeli Żebrowskiej . Warto również wyróżnić rozgrywającą zespołu z Dąbrowy Górniczej, Frauke Dirickx , która swoimi trudnymi zagrywkami nie ułatwiała zadania przyjmującym po przeciwnej stronie siatki.AZS Białystok – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

(18:25, 21:25, 21:25)

Wiceliderki tabeli, siatkarki Atomu Trefla Sopot, z wyjątkiem pierwszej partii nie miały problemów z wywiezieniem trzech punktów z Piły. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały rywalki w trzech setach i zachowały realne szanse na wygranie rundy zasadniczej PlusLigi Kobiet. Pierwsza partia nie wskazywała jednak na rozwinięcie się takiego scenariusza. Pilanki dzielnie stawiały opór faworyzowanym rywalkom i dopiero w końcówce musiały uznać wyższość drużyny z Pomorza. Taki obrót spraw nieco podłamał podopieczne Mirosława Zawieracza . Pilanki w kolejnych dwóch partiach nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki i przegrały gładko drugą i trzecią odsłonę meczu. W zespole z Sopotu szansę gry dostały między innymi Dorota Wilk i Ewelina Sieczka . Bardzo dobry pojedynek po raz kolejny rozegrała na środku siatki Maja Tokarska . MVP meczu została wybrana druga środkowa z Sopotu, która występowała w tym spotkaniu, Amaranta Navarro Fernandez. Siatkarki PTPS-u po kolejnej porażce spadły na ósme, ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli i z coraz większym niepokojem muszą spoglądać za siebie.

PTPS Piła – Atom Trefl Sopot 0:3
(23:25, 15:25, 14:25)

W meczu za „sześć punktów" lepsze okazały się siatkarki Impelu Gwardii Wrocław, które na wyjeździe pokonały drużynę Stali Mielec. Komplet punktów w tym pojedynku oznacza, że podopieczne Rafała Błaszczyka mają na swoim koncie trzynaście oczek i z większym spokojem mogą oczekiwać nowego, 2012 roku. Porażka mielczanek sprawia, że z dziesięcioma punktami zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Dwa pierwsze sety pojedynku rozstrzygały się w końcówkach. W trzeciej odsłonie całkowicie dominowały już siatkarki przyjezdne. Statuetka MVP powędrowała w ręce Katarzyny Mroczkowskiej . Jak się później okazało, czwartkowy pojedynek był ostatnim na ławce trenerskiej zespołu z Mielca dla Adama Grabowskiego . Decyzją zarządu szkoleniowiec, który w latach 2009-2011 był asystentem trenera Jerzego Matlaka w reprezentacji Polski, został odwołany z funkcji pierwszego trenera. Drużynę prowadzić będzie Jacek Wiśniewski, dotychczas asystent trenera Grabowskiego.

KSPK Stal Mielec – Impel Gwardia Wrocław 0:3
(22:25, 22:25, 13:25)

Siatkarki Budowlanych Łódź nie odniosły trzeciego z rzędu zwycięstwa w lidze. Po pokonaniu drużyn z Wrocławia i Piły tym razem podopieczne Mauro Massaciego chciały wywieźć komplet punktów z hali „Łuczniczka". Po pierwszych dwóch partiach wydawało się, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Łodzianki dominowały na parkiecie i dość pewnie rozstrzygnęły na swoją korzyść dwa pierwsze sety piątkowego pojedynku. Drużyna gospodarzy nie poddała się jednak i po zaciętej końcówce wygrała trzecią odsłonę meczu, a później całe spotkanie 3:2. W Bydgoszczy sprawdziło się tym samym stare siatkarskie powiedzenie, że „kto nie wygrywa meczu 3:0, prowadząc 2:0, ten przegrywa 2:3". Dzięki zwycięstwu podopieczne Rafała Gąsiora zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Tuż za nimi plasuje się drużyna Budowlanych. Zdobywczynie Pucharu Polski z 2010 roku mają jednak czego żałować. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliłoby im na umocnienie się na piątej pozycji w rozgrywkach. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca drużyny z Bydgoszczy, Magdalena Mazurek .

KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 3:2
(21:25, 17:25, 25:23, 25:19, 15:11)

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki i tabela PlusLigi Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved