Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dawid Murek: Nie ma co się załamywać

fot. archiwum

Mecz drugiej rundy PlusLigi pomiędzy AZS-em Częstochowa a Jastrzębskim Węglem w niczym nie przypominał tego z pierwszej kolejki rozgrywek. Przede wszystkim graliśmy bardzo słabo w przyjęciu - ocenił po meczu zdobywca 10 punktów, Dawid Murek.

Przegrana z Jastrzębskim Węglem ujmy nikomu nie przynosi, ale styl dzisiejszej porażki chyba może martwić?

Dawid Murek: Zgada się. Przegraliśmy spotkanie, które stało na bardzo słabym poziomie z naszej strony. Przede wszystkim w przyjęciu graliśmy bardzo słabo i ten element zaważył o dzisiejszej przegranej. Jeśli myśli się o walce z Jastrzębskim Węglem, to trzeba dobrze przyjmować, bo jeśli odrzucą przeciwnika od siatki to dużo piłek kończy się blokiem. Na tych wysokich piłkach niewiele da się zrobić. Tu są dobrzy, wysocy blokujący. Analizując na gorąco, to głównie ten element najbardziej raził w naszej postawie.

Dała chyba o sobie znać krótka ławka rezerwowych? Trener Kardoš nie miał chyba zbyt dużego pola manewru?– Mamy taki zespół a nie inny i trzeba się z tym pogodzić. Jest to drużyna stworzona na miarę naszego budżetu. Nie mamy takich funduszy jak Jastrzębski Węgiel, gdzie grają gwiazdy. To, że wygraliśmy z nimi na początku sezonu to chyba tylko efekt tego, że jeszcze nie byli wtedy zgrani. Dobrze, że wtedy udało się zapisać te punkty na nasze konto, bo dziś już pokazali, że nie jest łatwo z nimi grać i żeby myśleć o zwycięstwie trzeba zagrać perfekcyjnie w każdym elemencie.

Zaraz po nowym roku kolejne starcie w tej hali, tym razem w rozgrywkach Pucharu Polski. Uda się wam zmobilizować i powalczyć o przepustkę do dalszej fazy tych rozgrywek?

– Nie mamy innego wyjścia. Zaraz po weekendzie wracamy do treningów. Trzeba myśleć pozytywnie, nie ma co się załamywać. Miejsce w tabeli nie jest zbyt dobre, ale trudno – gramy dalej. Mamy młody zespół. Od nowego roku trzeba wyjść na boisko i walczyć z Jastrzębskim Węglem o zwycięstwo w dwumeczu i awans do dalszej fazy Pucharu Polski.

*rozmawiał Bartosz Borowiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved