Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wzmocnienia w Chemiku Police

Wzmocnienia w Chemiku Police

fot. archiwum

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zarząd klubu postanowił wzmocnić skład zespołu. Obecnie z drużyną trenuje kilka nowych zawodniczek. Ostateczna decyzja, które z nich zasilą szeregi Chemika Police, zapadnie tuż po Nowym Roku.

Obecnie z zespołem trenuje pięć nowych siatkarek:

Kinga Zielińska: Urodzona w Świdniku 23-letnia lewoskrzydłowa ma już za sobą występy na arenie międzynarodowej. Wraz z reprezentacją Polski B pojechała w tym roku na na XXVI Letnią Uniwersjadę, gdzie wraz z ekipą trenera Rafała Błaszczyka zajęła 5. miejsce, występując we wszystkich meczach. Kinga Zielińska występowała m.in. w takich zespołach jak AZS AWF Poznań, Centrostal Bydgoszcz (ekstraklasa), a ostatnio w Piecobiogaz Murowana Goślina.

Wzrost: 186 cm
Waga: 79 kg
Zasięg w ataku: 305 cm
Zasięg w bloku: 285 cmKristina Jordanska: Pochodząca z Bułgarii 23-letnia środkowa ma już za sobą przygody z reprezentacją swojego kraju. W ostatnim sezonie siatkarka ta występowała we Francji, po nieudanym sezonie dla swojego zespołu postanowiła wrócić jednak do ojczyzny i zasilić zespół Slawia-Su Sofia i w nim czekać na oferty z zagranicy.

Wzrost: 195 cm
Wyskok w ataku: 305 cm
Wyskok w bloku: 295 cm
Pozycja: Środkowa

Yudit Pumariega de Leon: 20-letnia zawodniczka pochodzi z Kuby i miała nawet przygody z reprezentacją tego kraju. Była w szerokiej kadrze na ostatnie mistrzostwa świata.

Wzrost: 186 cm
Waga: 65 kg

Irina Brezhun: Ukrainka, urodziła się w 1991 roku. Ostatnio występowała na parkietach ligi ukraińśkiej.

Wzrost: 186 cm
Waga: 71 kg

Julia Zhernova: Druga z ukraińskich siatkarek, urodziła się w roku 1985. Z zsespołem Igtisadchi Baku ma już za sobą występy w europejskich pucharach, a w sezonie 2010/2011 skrzydłowa ta występowała na parkietach ligi rumuńskiej w zespole CS Municipal Bucureşti. Zawodniczka ma 180 cm wzrostu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved