Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zbrojenia Czarnych i Campera

II liga M: Zbrojenia Czarnych i Campera

fot. archiwum

Ostre zbrojenia tuż przed zamknięciem okienka transferowego przeprowadzili działacze dwóch czołowych drużyn grupy trzeciej II ligi. Działacze Czarnych Radom i Campera Wyszków w przerwie świąteczno-noworocznej sięgnęli po pierwszoligowców.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych zespoły Campera i Czarnych uchodziły za głównych kandydatów do gry w Turnieju Mistrzów II ligi. Obie drużyny, jak na warunki drugoligowe, kadrowo prezentowały się imponująco. Teraz w Wyszkowie i Radomiu zapowiada się, że przegląd wojsk będzie przedstawiał się jeszcze okazalej. Wszystko za sprawą wzmocnień, jakich dokonali włodarze tych drużyn. Do Radomia wraca wychowanek Czarnych – Kamil Gutkowski. Ten dwudziestopięcioletni przyjmujący na Mazowszu poza Czarnymi bronił barw Jadaru, następnie przeniósł się do AZS-u Politechnika Krakowska, a ostatnie dwa i pół sezonu spędził na Podbeskidziu – w BBTS-ie Bielsko-Biała.

Podczas przerwy w rozgrywkach ligowych gruszek w popiele nie zasypiają też wyszkowianie. Głośnym echem odbiło się kilka tygodni temu sprowadzenie nad Bug Jana Sucha, który na ławce trenerskiej zastąpił Piotra Szulca. Pod koniec grudnia działacze Campera rozpoczęli rozmowy z kilkoma siatkarzami gorzowskiego GTPS-u, dochodząc do porozumienia z Dariuszem Szulikiem i Jakubem Machem. Popularny „Szuler” pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Radlinie, a w ekstraklasie grał m.in. w Treflu Gdańsk, AZS-ie Politechnika Warszawska i Skrze Bełchatów. Występy w gronie najlepszych zespołów w Polsce ma również na koncie Jakub Mach. Ten pochodzący z Radomia przyjmujący występował w Jadarze oraz Resovii Rzeszów. Kolejnym zawodnikiem, który przeszedł do Campera Wyszków jest doskonale znany w Bydgoszczy Stanisław Pieczonka.

W pierwszej części sezonu zasadniczego na brak zmartwień nie mógł narzekać Krzysztof Wójcik. Trener stołecznego MOS-u Wola Warszawa zmagał się z plagą kontuzji, która dotknęła jego drużynę. Siatkarze powoli wracają do zdrowia, ale drugoligowca z Woli opuścił Łukasz Makowski, który z Rogalińskiej przeprowadził się do beniaminka I ligi mężczyzn – Jadaru Siedlce. Lukę po Makowskim ma uzupełnić trzech juniorów, zgłoszonych w tym tygodniu do rozgrywek seniorskich. Pierwszym z nich jest Jakub Skwarek, kapitan zespołu AZS-u Politechnika Warszawska w rozgrywkach Młodej Ligi, oraz dwaj siatkarze z I drużyny juniorów – Tomasz Dmowski i Szymon Gregorowicz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved