Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Avia najlepsza w VII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Avia najlepsza w VII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Gospodarze zwyciężyli w VII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Drużyna ze Świdnika co prawda uległa na otwarcie drugiego dnia turnieju zespołowi z Białorusi, ale w decydującym meczu pokonała Jadar Siedlce i wygrała turniej.

Porażka gospodarzy z Zapadnym Bugiem była dość niespodziewana. W meczu z białoruskim zespołem szkoleniowiec świdniczan, Mariusz Kowalski , desygnował do gry głównie zmienników. Mimo to Avia prowadziła w setach 1:0 i 2:1. Ostatecznie jednak miejscowi przegrali w tie-breaku 13:15 i cały mecz 2:3.

W spotkaniu z pierwszoligowym Jadarem Siedlce podopieczni trenera Kowalskiego nie zmarnowali swojej szansy na zwycięstwo i pewnie wygrali bez straty seta, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć 2:3
(25:17, 21:25, 25:23, 24:26, 13:15)

Avia: Jaszczuk, Jarosz, Gosik, Ciupa, Olejniczek, Pawłowski, Rarak (libero) oraz Guz, Zalewski, Kaźmierski, Milewski

Avia Świdnik – KPS Jadar Siedlce 3:0
(26:24, 25:20, 25:22)

Avia: Milewski, Guz, Gosik, Olejniczek, Kaźmierski, Pawłowski, Rarak (libero) oraz Jarosz

RCS Czarni – Zapadny Bug Brześć 3:1
(25:27, 25:22, 25:23, 30:28)